Bark Ruuda silnie stłuczony, ale w Stali zostanie

Jest komunikat o stanie zdrowia obcokrajowca Caelum Stali Gorzów: David Ruud ma silnie stłuczony bark i musi poddać się rehabilitacji.
Szwed zwlekał - jak już informowaliśmy poważną kraksę na nartach zaliczył w styczniu - w końcu jednak dotarł do Gorzowa i czwartek oraz w piątkowe przedpołudnie trafił w ręce lekarzy. Było badanie rezonansem magnetycznym, Ruud został także wyposażony w komplet zdjęć rentgenowskich. W końcu znani gorzowscy ortopedzi, od lat współpracujący także z innymi naszymi sportowcami - Krzysztof Kapica i Andrzej Wasilewski - wydali całkiem optymistyczny wyrok. - Bark szwedzkiego żużlowca jest silnie stłuczony - przekazał rzecznik prasowy Stali Daniel Siczyński. - Zawodnik zostaje w Gorzowie i szybko ma się w pełni wyleczyć.

Od poniedziałku Ruud zaczyna intensywną rehabilitację w poradni ortopedycznej w podgorzowskim Wawrowie, pod okiem dr Wasilewskiego. Po kilku dniach zajęć ma być postawiona kolejna diagnoza. Szwed powinien jednak zacząć jazdy na torze razem z resztą gorzowskiego zespołu.