Koszmar w trzeciej kwarcie. Koszykarki przegrywają we Francji

Bourges Basket po świetnej grze po przerwie rozbił gorzowianki 33:15. Czwarta kwarta to już była wyłącznie formalność. KSSSE AZS PWSZ przegrywa dziewiąty mecz w Eurolidze 57:84.
Z naszych wyliczeń wynika, że gorzowianki nie straciły jeszcze wszystkich szans na awans, ale tym razem, aby zagrać w fazie pucharowej Euroligi potrzebne będzie nie tylko zwycięstwo w najbliższą środę w domu nad Dobrymi Aniołami z Koszyc. Wpływ na nasze końcowe miejsce będą miały wyniki wszystkich pozostałych spotkań, a potem wyliczenia punktów i koszy pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Wyższa matematyka, którą teraz nie ma najmniejszego sensu się zajmować. Lepiej poczekajmy co się wydarzy w czwartek w Hiszpanii (ostatni mecz 9. kolejki), a potem za tydzień w Gorzowie, Bourges oraz Sopronie. Po niespodziewanej wygranej Koszyc w Pradze nawet nasze środowe pogromczynie nie mogą być pewne, że zagrają dalej ....

W środowy wieczór we Francji w pierwszej połowie gorzowianki trafiły zaledwie pięć rzutów z gry, w statystykach miały zapisane aż 15 strat. Walka była straszna, a dziesięciopunktową różnicę mogliśmy szybko zniwelować (19:29) - z taką nadzieją nasze koszykarki schodziły do szatni. Kolejne 10 min i niestety było już po meczu. Ekipa Bourges Basket zagrała po prostu wybornie. Do znanej w całej Europie siły podkoszowej dołożyła rzuty z dystansu. Brylowała Greczynka Styliani Kaltsidou - 26 pkt.

Dalej nasze akademiczki grały już tylko o honor. Czwartą kwartę wygrały 23:22. Skończyły mecz z 31-procentową skutecznością, przegrały zbiórki 32-44, w stratach były "lepsze" - 22-14. Z takimi liczbami nie było szans, aby dopaść naprawdę świetnie dysponowane Francuzki. Jednej osobie należą się jednak wielkie brawa. Justyna Żurowska zdobyła aż 27 pkt (53 proc. z gry). Prawie tyle, co reszta koszykarek KSSSE AZS PWSZ. Gdyby koleżanki trafiały tak jak pani kapitan ...

BOURGES BASKET - KSSSE AZS PWSZ GORZÓW 84:57

KWARTY: 14:10, 15:9, 33:15, 22:23.

Bourges: Kaltsidou 26 (4x3), Ndongue 15, Carson 13 (3), Manić 10, Miyem 6 oraz Lelas 6 (2), Burgrova 4, Digbeu 4, Salagnac 0, Lardy 0.

KSSSE AZS PWSZ: Żurowska 27 (3x3), Sapova 8 (2), Piekarska 7 (1), Spencer 3 (1), Dźwigalska 3 (1) oraz Richards 7 (1), Kaczmarczyk 2, Dureika 0, Chaliburda 0, Trębicka 0.

WYNIKI Z 9. KOLEJKI: Bourges Basket - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 84:57, ZVVZ USK Praga - Good Angels Koszyce 75:89. Mecz Rivas Ecopolis - MKB Euroleasing Sopron odbędzie się w czwartek.

EUROLIGA - GRUPA C: (1.) Rivas Ecopolis (Hiszpania) 8 15 621:531; (2.) Good Angels Koszyce (Słowacja) 9 14 624:624; (3.) Bourges Basket (Francja) 9 13 592:571; (4.) ZVVZ USK Praga (Czechy) 9 13 673:680; (5.) KSSSE AZS PWSZ Gorzów 9 12 619:678; (6.) MKB Euroleasing Sopron (Węgry) 8 11 559:604.

Cztery czołowe zespoły awansują do fazy pucharowej.

Ostatnia kolejka (20 stycznia): KSSSE AZS PWSZ - Good Angels, Euroleasing - ZVVZ USK, Bourges - Rivas.