Dwa mecze rezerw AZS PWSZ: zwycięstwo i porażka

Gorzowskie koszykarki walczące na zapleczu ekstraklasy pokonały w swojej hali KS Piaseczno. Bardzo pechowo zagraliśmy za to w Żyrardowie.
Mecz AZS PWSZ II w domu był bardzo wyrównany aż do czwartej kwarty, w której pokonaliśmy rywalki z Piaseczna 29:13. Jak profesor zagrała w tym spotkaniu koszykarka na stałe przypisana do pierwszego gorzowskiego składu - Agata Chaliburda. Nasza środkowa zdobyła 17 pkt (54 proc. skuteczności z gry), do tego dodała 8 zbiórek i 2 bloki. Potwierdziła, że pochwały za jej letni występ na Uniwersjadzie w Serbii nie były przypadkiem. W zespole gości zagrała gorzowska wychowanka Weronika Toporowska. Zdobyła 14 pkt.

W Żyrardowie z bardzo dobrej strony pokazaliśmy się w pierwszej połowie, choć już w pierwszej kwarcie straciliśmy jedną z najlepszych koszykarek Justynę Maruszczak, która skręciła kostkę (wcześniej dała w 7 min 7 pkt). Gorzej było po przerwie. Przegrane 14:30 oraz 16:29 i ostatecznie wyraźny sukces wyjątkowo skutecznych gospodyń (53 proc. z gry całej drużyny). W naszej drużynie, z powodu kontuzji ręki, wciąż nie może występować jedna z podstawowych rozgrywających - Julia Grelewicz. Po drugiej stronie znów spotkaliśmy byłą koszykarkę AZS PWSZ. Judyta Banaszkiewicz rzuciła 5 pkt. - Będziemy walczyć o czołową szóstkę i mecze do końca sezonu z najlepszymi drużynami. Liczymy na maksymalną ilość zwycięstw u siebie, ale i chciałbym, abyśmy poszukali kolejnych sukcesów na wyjazdach - powiedział trener Robert Pieczyrak. - Z każdej lekcji wyciągamy też wnioski. To są prawdziwe mecze, które od dawna były tym zawodniczkom potrzebne. Ważne, aby do tych ważnych minut spędzonych na boisku mieć jak największy szacunek. Z takim podejściem najlepiej zainwestujemy w naszą przyszłość.

Piąta seria spotkań w pierwszej lidze kobiet zaplanowana jest na najbliższą środę. Rezerwy AZS PWSZ w hali przy ul. Chopina w Gorzowie o godz. 17 zmierzą się z Koroną Wschowa.

ŻYRARDOWIANKA ŻYRARDÓW - AZS PWSZ II GORZÓW 97:64

KWARTY: 17:18, 21:16, 30:14, 29:16.

AZS PWSZ II: Głębocka 17 (2x3), Wierzbicka 11 (1), Modelska 8 (1), Maruszczak 7 (1), Lelek 1 oraz Trębicka 8 (2), Zachorska 7 (2), Rutkowska 4, Soszyńska 1, Kononowicz 0.

AZS PWSZ II GORZÓW - KS PIASECZNO 77:59

KWARTY: 19:14, 14:10, 15:22, 29:13.

AZS PWSZ II: Chaliburda 17, Głębocka 12 (2x3), Wierzbicka 9 (1), Maruszczak 8, Lelek 2 oraz Trębicka 14 (2), Modelska 8, Rutkowska 4, Zachorska 3 (1).