Wyjazdowa setka lidera z Gorzowa. Bilety na Brzeg

Gorzowski zespół bez żadnych problemów zwycięża w rozegranym awansem meczu z 8. kolejki w Bydgoszczy 104:60 i z sześcioma wygranymi na koncie obejmuje samodzielne prowadzenie w ekstraklasie.

Grając z beniaminkiem na wyjeździe trzeba takiemu przeciwnikowi jak najszybciej wybić z głowy marzenia o dobrym wyniku, bo inaczej można sobie narobić problemów. - Czekam na pojedynek, w którym naraz pokażą się wszystkie nasze amerykańskie wzmocnienia - mówił z nadzieją trener Artego Bydgoszcz Adam Ziemiński. - Może właśnie w meczu z Gorzowem? Na pewno nie mamy nic do stracenia.

Krzywdę KSSSE AZS PWSZ robiły właśnie tylko koszykarki z USA. W pierwszej połowie zdobyły 32 z 37 pkt dla gospodyń. Fantastyczna była Melanie Thomas - 20 pkt do przerwy. Noteisha Womack walczyła na tablicach, a Lori Crisman próbowała coś trafić z dystansu. To na gorzowianki było jednak zdecydowanie za mało. Drużyna Artego na dobre straciła prowadzenie w 4. min - 10:9 dla naszej drużyny po trafieniu Justyny Żurowskiej, a nadzieję na korzystny wynik pod koniec drugiej kwarty. Od stanu 30:29 dla KSSSE AZS PWSZ nasze akademiczki rzuciły 11 pkt z rzędu. Nie graliśmy jakiegoś wielkiego spotkania. Gdy jednak momentami włączyliśmy obroty godne lidera, bydgoszczanki były bezradne.

Na początku drugiej połowy nie popełniliśmy błędu z niedawnego spotkania w domu, gdy daliśmy poszaleć innemu beniaminkowi z Pruszkowa. Widząc co się dzieje trener Artego podjął zaskakującą decyzję. Zostawił na boisku wyłącznie polski skład, oszczędzając Amerykanki na sobotni, o wiele dla Bydgoszczy ważniejszy mecz z MUKS w Poznaniu. W ten sposób doprowadził do pogromu. Nasz zespół czwartą kwartę wygrał 37:8. Setny punkt dla KSSSE AZS PWSZ zdobyła Serbka Jela Vidacić. Właściwie wszystkie gorzowianki kończyły to spotkanie z okazałymi zdobyczami statycznymi. Zespołowo graliśmy na 57 proc. skuteczności, trafiliśmy 11 "trójek", w zbiórkach rozbiliśmy rywalki aż 40 do 19, wymusiliśmy na drużynie Artego 25 strat (my 14 razy gubiliśmy piłkę). Z kolejnego zwycięstwa cieszymy się, ale z radością nie przesadzamy. Takie osiągnięcia indywidualne i zespołowe będą o wiele cenniejsze po meczach z rywalkami z górnej części tabeli ekstraklasy, w których za wszelką cenę powinniśmy bronić pierwszej lokaty.

ARTEGO BYDGOSZCZ - KSSSE AZS PWSZ GORZÓW 60:104

KWARTY: 23:25, 14:23, 15:19, 8:37.

Artego: Thomas 20 (4x3), Hołownia 12, Crisman 11 (3), Womack 7, Rzeźnik 3 (1) oraz Myśków 4, Parus 3 (1), Kaja 0, Wdowczyk 0, Janik-Kostencka 0,.

KSSSE AZS PWSZ: Żurowska 23 (5x3), Vidacić 16, Sapowa 9, Richards 8, Kaczmarczyk 2 oraz Spencer 14 (3), Dureika 14 (2), Piekarska 11 (2), Dźwigalska 5, Chaliburda 2.