Siatkówka: Kto będzie miał więcej Farta

Pierwszy w tym sezonie rywal Rajbudu GTPS w meczu domowym fart ma już w nazwie. Beniaminek z Kielc dokłada do tego naprawdę silny skład, który już dał o sobie znać w pierwszej kolejce.
Gorzowianie zmierzą się z Fartem Kielce w sobotę o godz. 17. Kibice muszą pamiętać, że na razie naszych siatkarzy można oglądać w hali LO przy ul. Puszkina, bo obiekt przy ul. Czereśniowej jest remontowany.

Rajbud GTPS na początek wygrał z Morzem w Szczecinie 3:2, Fart potrzebował tylko 73 min, aby rozbić u siebie Pronar Hajnówka 3:0. - Szczęście, że otworzyliśmy sezon wyjazdową wygraną, bo teraz zaczynamy serię z naprawdę trudnymi rywalami - opowiadał trener gorzowian Sławomir Gerymski. - Według mnie Fart, Orzeł Międzyrzecz, czy Joker Piła będą nadawali ton tym rozgrywkom. Oczywiście wierzę w swoich chłopaków i liczę, że nawet najlepszy przeciwnik nie będzie miał z nami łatwej przeprawy. U siebie trzeba stworzyć fajne widowisko, aby później nie męczyć się przy pustych trybunach.

Kielczanie są jedną z najmłodszych drużyn w pierwszej lidze. Mecz z Pronarem był historyczny, bo jeszcze nigdy siatkarski zespół z tego regionu nie walczył tak wysoko. Czego chce Fart na początek? Spokojnego utrzymania, choć udało się zakontraktować dwunastkę naprawdę wyrównanych i dobrych zawodników. Szeroki skład to ma być wielki atut beniaminka.

My z uwagą będziemy się przyglądać poczynaniom Macieja Krzywieckiego - wychowanka gorzowskiej siatkówki. Zawodnik, który 27 października skończy 20 lat, był kapitanem reprezentacji Polski kadetów - wicemistrzów Europy. Jego talent zauważył nawet sam Raul Lozano, gdy jeszcze prowadził kadrę seniorów naszego kraju. Pewnie dlatego szybko wykupił go najlepszy polski klub - Skra Bełchatów. Stamtąd Maciej najpierw był wypożyczony do ekstraligowej Delecty Bydgoszcz, a teraz do Farta, aby przede wszystkim jak najwięcej grać. Największe jego siatkarskie marzenie to wystąpić w jednej drużynie z Sebastianem Świderskim, najlepiej w barwach Gorzowa. W sobotę pojawi się i zagra w domu, jeszcze nie po naszej stronie. Warto jednak przyjść na halę i zobaczyć na własne oczy jaki ten chłopak ma wielki talent.

Gorzowski klub informuje, że przed meczem z Fartem będzie można kupić karnety na sezon 2009/10 (minimum 12 spotkań) za 80 i 40 zł. Cały czas są one również do nabycia w firmie AV Kredyt przy ul. Kosynierów Gdyńskich 109, w godz. 9-17.