Niedziela z Memoriałem Edwarda Jancarza

Żużlowa impreza poświęcona znakomitemu gorzowskiemu zawodnikowi to nie tylko same zmagania na torze, ale kilka godzin atrakcji dla kibiców i szansa na zdobycie cennych nagród.
Memoriałowe ściganie na stadionie im. Edwarda Jancarza ruszy w niedzielę o godz. 19. Imprezy towarzyszące rozpoczną się jednak dziesięć godzin wcześniej. Tradycyjnie o godz. 9 fani spotkają się w kościele przy ul. Gwiaździstej na mszy św. w intencji mistrza żużla oraz innych nieżyjących zawodników i pracowników Stali, a o godz. 10.30 złożą kwiaty na grobie Edwarda Jancarza.

Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 16, godzinę później ruszy miasteczko kibica, gdzie będzie można spotkać się ze wszystkimi uczestnikami niedzielnego turnieju par, zrobić z nimi zdjęcie, zdobyć autograf. Żużlowcy Stali będą również podpisywali pamiątkowe widokówki w tzw. strefie buforowej, oddzielającej trybuny od toru. Od godz. 18 próbę dopingu rozpocznie znany choćby z siatkarskich hal duet Kułaga - Magiera, zostaną również rozlosowane pierwsze nagrody. W puli są m.in. skuter, rower i namiot. - W ubiegłym roku Gorzowie to był nasz żużlowy debiut, przyznaję, że zaskoczyły nas świetne przyjęcie i fantastyczne reakcje widowni - opowiadał Grzegorz Kułaga. - Dlatego z chęcią wracamy tutaj ponownie. Do dynamicznego ścigania przygotowujemy podobny ogień na trybunach.

W ostatniej chwili doszło jeszcze do dwóch roszad w składzie 12. memoriału. Łukasza Cyrana (potłukł się w zawodach w Rzeszowie) zastąpił inny gorzowski wychowanek Paweł Zmarzlik. Dla wyrównania szans poszczególnych par żużlowiec Caelum Stali pojedzie w duecie z mistrzem świata Nicki Pedersenem, a do Szweda Andreasa Jonssona został ostatecznie przydzielony junior z Czech Matej Kus. - Parę ładnych lat nie oglądaliśmy w Gorzowie jazdy parowej - powiedział menadżer Stali Stanisław Chomski. - Dlatego taka formuła na pewno będzie dla kibiców bardzo atrakcyjna. Sam jestem ciekawy jak mistrzowie poprowadzą do sukcesu młodszych kolegów. Ściganie w drużynach, a nie tylko na indywidualne konto gwarantuje dodatkowe emocje. Na swój własny użytek modyfikujemy regulamin. W rezerwie toru pozostają Cyran z Adrianem Szewczykowskim. Jeśli pojawią się na starcie, za taśmę czy niedyspozycję kogoś innego to będą walczyć i zdobywać punkty nie tylko dla siebie, ale również dla danego duetu.

Bilety na memoriał kosztują: trybuna wysoka - 30 i 20 zł, trybuna niska - 20 i 10 zł. Kasy przy stadionie będą otwarte w niedzielę od godz. 12.

OSTATECZNA LISTA STARTOWA MEMORIAŁU:

1. Rune Holta (Caelum Stal Gorzów), 2. Thomas Jonasson (Caelum Stal);

3. Andreas Jonsson (Polonia Bydgoszcz), 4. Matej Kus (Unibax Toruń);

5. Adam Skórnicki (Wybrzeże Gdańsk), 6. Martin Vaculik (Wybrzeże);

7. Greg Hancock (Włókniarz), 8. Tai Woffinden (Włókniarz);

9. Jarosław Hampel (Unia Leszno), 10. Przemysław Pawlicki (Unia);

11. Jason Crump (Atlas Wrocław), 12. Maciej Janowski (Atlas);

13. Nicki Pedersen (Włókniarz Częstochowa), 14. Paweł Zmarzlik (Caelum Stal).