12. Memoriał Edwarda Jancarza pojedzie parami

Jason Crump, Nicki Pedersen, Greg Hancock... 12. Memoriał poświęcony Edwardowi Jancarzowi będzie miał nową formułę, ale nadal mistrzowską obsadę. Obok najlepszych żużlowców świata zobaczymy w niedzielę od godz. 19 tych najbardziej utalentowanych.
Uczestników Grand Prix możemy oglądać co dwa tygodnie. W Gorzowie uznali, że przeniesienie tej stawki jeszcze raz, do naszego miasta to już nie jest wielka atrakcja. - Rzuciłem pomysł, abyśmy pojechali parami, bo przecież Edward Jancarz był mistrzem w takim ściganiu i pomaganiu kolegom na torze - opowiadał rzecznik prasowy Stali Jacek Dreczka. - Rywalizacja duetów chwyciła i takie ciekawe zmagania, gdzie nie liczy się swój własny dorobek, będziemy oglądać w niedzielę. Do wybitnych seniorów dołączą zdolni juniorzy, gwiazdy i odkrycia naszej ekstraligi.

Po kilku wymuszonych zmianach, nie udało się ostatecznie zorganizować turnieju z udziałem siedmiu par z polskiej elity - dwie z nich będą mieszane. - Ale dzięki temu obsada imprezy stała się znacznie mocniejsza - stwierdził Dreczka. - Za kontuzjowanego Wiesława Jagusia zobaczymy mistrza świata Nicki Pedersena, Tomasza Golloba zastąpił Rune Holta, a w duecie z Andreasem Jonssonem pojedzie gorzowski wychowanek Łukasz Cyran.

Memoriał to nie tylko ściganie, ale również wiele nagród dla kibiców i wyjątkowa oprawa parowego turnieju. Show, tak jak w ubiegłym roku, poprowadzi znany choćby z hal siatkówki duet Kułaga-Magiera. - W Gorzowie to był nasz żużlowy debiut, przyznaję, że zaskoczyły nas świetne przejęcie i fantastyczne reakcje widowni - opowiadał Grzegorz Kułaga. - Dlatego z chęcią wracamy tutaj ponownie. Do dynamicznego ścigania przygotowujemy podobny ogień na trybunach.

Bilety na memoriał kosztują: trybuna wysoka - 30 i 20 zł, trybuna niska - 20 i 10 zł. Kasy przy stadionie będą otwarte w niedzielę od godz. 12.

LISTA STARTOWA:

1. Rune Holta (Caelum Stal Gorzów), 2. Thomas Jonasson (Caelum Stal);

3. Andreas Jonsson (Polonia Bydgoszcz), 4. Łukasz Cyran (Caelum Stal);

5. Adam Skórnicki (Wybrzeże Gdańsk), 6. Martin Vaculik (Wybrzeże);

7. Greg Hancock (Włókniarz), 8. Tai Woffinden (Włókniarz);

9. Jarosław Hampel (Unia Leszno), 10. Przemysław Pawlicki (Unia);

11. Jason Crump (Atlas Wrocław), 12. Maciej Janowski (Atlas);

13. Nicki Pedersen (Włókniarz Częstochowa), 14. Matej Kus (Unibax Toruń).