Dwudziestolatki piąte w Europie

Koszykarska reprezentacja Polski U-20 zajęła w Gdyni piąte miejsce w finałach mistrzostw Europy. Najskuteczniejszą w naszej drużynie była gorzowianka Agnieszka Kaczmarczyk.
Polski zespół głośno mówił o minimum awansie do czołowej ósemki imprezy. Po cichu wierzył w o wiele większy sukces, czyli awans do strefy medalowej. Niestety nie udało się. W drugiej fazie turnieju pokonaliśmy tylko Szwecję 84:79, a przegrywaliśmy ze srebrnymi medalistkami Hiszpankami 55:84 oraz ze złotymi Francuzkami 56:65 (trzecie miejsce zajęła Łotwa, z którą polegliśmy w najważniejszym pojedynku w eliminacjach). W meczach o miejsca 5-8 Polki wygrały z Niemkami 86:66 oraz z Turczynkami 77:71.

Agnieszka Kaczmarczyk wystąpiła we wszystkich dziewięciu meczach naszej kadry, średnio spędzała na boiskach w gdyńskich halach 29 min. Zdobywała 12,7 pkt (najlepsza średnia ze wszystkich Polek), do tego dokładała 6 zbiórek, 1,4 asysty, 0,9 przechwytu i 1,1 bloku.