Sport.pl

Zakręceni w lewo: Sajfutdinow jak Gollob?

Boks wrócił na tory żużlowe. O sobotnim mordobiciu w Grand Prix w Cardiff głośno. Przed laty też było głośno, gdy Australijczyk Craig Boyce prawym prostym tak zaskoczył Tomasza Golloba, że ten nie był w stanie odpowiedzieć na atak rywala.
Boks wrócił na tory żużlowe. O sobotnim mordobiciu w Grand Prix w Cardiff głośno. Przed laty też było głośno, gdy Australijczyk Craig Boyce prawym prostym tak zaskoczył Tomasza Golloba, że ten nie był w stanie odpowiedzieć na atak rywala. To zdarzenie, tak jak teraz, również miało miejsce w trakcie Grand Prix Wielkiej Brytanii. Boyce wkurzył się na Polaka, który w trakcie wyścigu "skosił" przeciwnika na wirażu. Naszemu zawodnikowi zbierało się wtedy z turnieju na turniej, bo faktycznie bardzo często brutalnie traktował swoich rywali. Później mówiło się, że cały parking jedzie przeciwko Gollobowi. Żądny zwycięstw młody Polak musiał długo walczyć o to, by inni żużlowcy zaczęli go traktować z należytym szacunkiem. Ciekawe, czy podobnie może zdarzyć się z Emilem Sajfutdinowem. Młodzieniec z Rosji jest zadziorny, lubi przepychać się na torze, a do tego jeździ dość ryzykownie. W Cardiff to on rozpoczął bójkę ze Scottem Nichollsem, nie mogąc pogodzić się z tym, że wcześniej, w trakcie wyścigu, Brytyjczyk zajechał mu drogę.

Dzień po bijatyce w Cardiff, Rosjanin został przyjęty ogromną porcją gwizdów przez kibiców w Zielonej Górze. A w trakcie prezentacji zawodników prezes zielonogórskiego klubu Robert Dowhan wręczył żużlowcowi rękawice bokserskie. Sajfutdinow dostał też konkretną propozycję od zielonogórskiego Fight Clubu, czyli zielonogórskiej szkoły sportów walki. Trener Arkadiusz Cyruk zaprosił żużlowca na trening.

Drużyna Sajfutdinowa dostała od Falubazu tęgie lanie. Tu na szczęście obyło się bez mordobicia, zielonogórzanie swoją siłę zaprezentowali używając wyłącznie motocykli.

BĘDZIE LIGA JUNIORÓW. Działacze ekstraligi podjęli decyzję o rozegraniu w tym sezonie Ligi Juniorów, którą ze względów oszczędnościowych zimą zawiesili. Start Ligi Juniorów już za tydzień w Zielonej Górze.

KIEDY WRÓCI OKOŃ. Rafał Okoniewski w tym sezonie wystartował tylko w trzech meczach Caelum Stali Gorzów, ale ścigał się słabo, dlatego został odsunięty od składu. - Obserwujemy go i czekamy, aż w Szwecji będzie przywoził więcej punktów. Wówczas otrzyma szansę startu w lidze polskiej - powiedział dla SportowychFaktów.pl prezes gorzowskiego klubu Władysław Komarnicki.

MŁODZI JADĄ W LIDZE... ZACHODNIEJ. We wtorek 30 czerwca na torze w Gorzowie w ramach Zachodniej Ligi Młodzieżowej rozegrany zostanie turniej drużynowy, w którym zaprezentują się młodzieżowcy z Gorzowa, Zielonej Góry, Leszna i Torunia. Początek zawodów o godz. 17. Bramy stadionu otwarte zostaną o godz. 15:30. Biletem wstępu będzie program zawodów w cenie 5 zł. Posiadacze karnetów na trybuny wejdą bezpłatnie, a program mogą kupić za 2 zł.

W TERMINARZU. Środa: półfinały indywidualnych mistrzostw Polski (Rawicz, Opole), sobota: półfinały eliminacji do Grand Prix 2010 (Motala, Daugavpils), niedziela - ekstraliga: Lotos Gdańsk - Falubaz Zielona Góra (godz. 18), Atlas Wrocław - Caelum Stal Gorzów (godz. 18), Polonia Bydgoszcz - Włókniarz Częstochowa, Unia Leszno - Unibax Toruń.