Deszcz pokonał staleczkę

Tym razem nie przeciwnik, a pogoda pokonała Caelum Stal Gorzów. Pojedynek z Unibaksem Toruń został odwołany.
W Gorzowie porządnie lało w sobotę, ale w niedzielę długo świeciło słońce. Rano bez przeszkód odbył się trening i na tor położono folię. Wszystko było w porządku do godz. 17 (mecz był zaplanowany na 19). Potem zaczęło padać, cały czas wokół stadionu im. Edwarda Jancarza kręciła burza. W końcu pół godziny przed planowanym początkiem rywalizacji, gdy gołym okiem było widać, że nawierzchni nie da się doprowadzić do użytku, zawody odwołano. Zdecydowanie lepiej wyszli na tym torunianie, którzy w nowym czerwcowym terminie na pewno pojadą z obecnie kontuzjowanymi Chrisem Holderem i Robertem Kościechą.

Ostatecznie oba kluby nie doszły do porozumienia w sprawie nowego terminu spotkania. Gorzowianie chcą jechać 5., a torunianie 11. czerwca. Prawdopodobnie nową datę ustali komisarz ekstraligi.WYNIKI 7. KOLEJKI:

Włókniarz Częstochowa - Lotos Wybrzeże Gdańsk 53:37. Mecze Caelum Stal Gorzów - Unibax Toruń, Atlas Wrocław - Falubaz Zielona Góra i Polonia Bydgoszcz - Unia Leszno zostały odwołane z powodu opadów deszczu.EKSTRALIGA ŻUŻLA

1. Unibax Toruń612+58
2. Włókniarz Częstochowa79-4
3. Unia Leszno67+30
4. Falubaz Zielona Góra66+68
5. Caelum Stal Gorzów66-36
6. Lotos Wybrzeże Gdańsk74-28
7. Polonia Bydgoszcz64-66
8. Atlas Wrocław62-22


Sześć czołowych zespołów pojedzie w play-off o mistrzostwo Polski, a dwa ostatnie będą walczyć w barażach o utrzymanie.