Stalowcy walczą o wygraną z bonusem

Caelum Stal jedzie w niedzielę po trzecie zwycięstwo w tym sezonie. - Nie wiem jak ten mecz się ułoży, dlatego najpierw chcę wygranej, ale myśląc o czołowej czwórce to powinien to być sukces za 3 pkt - zapowiada menadżer gorzowskiej drużyny Stanisław Chomski.
Dodatkowy punkt otrzyma zespół z lepszym dorobkiem w dwumeczu. Stalowcy chcieliby już w domu zapewnić sobie taką przewagę, aby przed rewanżem nie było żadnych wątpliwości. - Jasne, że poważnie myślimy o tym, aby przedłużyć serię zwycięstw do trzech, w domu ugruntować swoją moc - stwierdził menadżer Stanisław Chomski. - Atlasa nie wolno jednak zlekceważyć. Przecież we wszystkich dotychczasowych meczach wrocławianie zdobywali minimum 43 pkt [43:47 z Polonią w Bydgoszczy, 43:45 z Włókniarzem Częstochowa, 49:41 z Lotosem Gdańsk - przyp. red.], a za każdym razem ktoś zawodził. A ja teraz wszystko im zagra? Tam są ludzie, którzy potrafią ścigać się na żużlu, a do walki poprowadzi ich niezłomny Jason Crump. W Atlasie mamy istotną różnicę na pozycjach juniorów. Do nas na pewno nie przyjedzie kontuzjowany, utalentowany Anglik Ben Barker.

W gorzowskiej drużynie mamy dwie oczekiwane przez kibiców zmiany. Na ławkę rezerwowych powędrowali Rafał Okoniewski i Adrian Szewczykowski, a w ich miejsce szansę dostają David Ruud i Paweł Zmarzlik. - Czy to będą roszady jakościowe, a tylko o takie nam chodzi, nie wiem - przyznał Chomski. - Jak mówiłem wcześniej, w tym roku przyjąłem trochę inną filozofię zmian. Nie będzie nerwowych ruchów po każdym meczu, ale każdy dostanie swoje szanse. Teraz przyszedł czas Ruuda, który nie załapał się do swojej drużyny w Szwecji oraz skutecznego w zawodach młodzieżowych Zmarzlika. Zobaczymy jak sprawdzą się w warunkach bojowych. Oby jak najlepiej.

Jest jeszcze jedna zmiana. Znów pod "jedenastkę" wraca tak skuteczny w Gdańsku Peter Karlsson. Czy w tym sposób Chomski daje drużynie kolejny impuls? - Tutaj korekt możemy spodziewać się przed każdym meczem - wyjaśnił menadżer Caelum Stali. - Zastanawiam się na przykład, czy nie zmienić miejsca Rune Holcie. Zamiana miejsc Karlssona z Zagarem jest bardziej prozaiczna. Matej w sobotę przed północą skończy obowiązkowe zawody w Terenzano. Potem czeka go wyścig z czasem, kto wie, co może się wydarzyć. Podobnie było w Gdańsku, widziałem jak był zmęczony. Dlatego musimy być przygotowani na wszelkie ewentualności, choć oczywiście nie chcę żadnych niespodzianek, tylko szybkiego i skutecznego Zagara w składzie.

Mecz w Gorzowie rozpocznie się w niedzielę o godz. 16. Bilety kosztują 40 i 30 zł na trybunę wysoką oraz 30 i 20 zł na trybunę niską. Przedsprzedaż biletów będzie prowadzona w kasach stadionu w sobotę w godz. 10-14 oraz w dniu pojedynku od godz. 9.30. Tradycyjnie przed spotkaniem zostaną zamknięte ulice wokół stadionu, a z parkingu przy ul. Przemysłowej będą kursować darmowe autobusy.

SKŁADY:

Atlas: 1. Scott Nicholls, 2. Daniel Jeleniewski, 3. Tomasz Jędrzejak, 4. Davey Watt, 5. Jason Crump, 6. Leon Madsen, 7. Maciej Janowski.

Caelum Stal: 9. Tomasz Gollob, 10. David Ruud, 11. Peter Karlsson, 12. Matej Zagar, 13. Rune Holta, 14. Paweł Zmarzlik, 15. Thomas Jonasson.