W niedzielę byczy początek Caelum Stali

W poprzednim sezonie gorzowski remis na leszczyńskim torze okrzyknięto niespodzianką. W sezon 2009 żółto-niebiescy wchodzą podobno o 30 proc. mocniejsi. Czy to oznacza zwycięstwo nad Unią? - Początek rozgrywek to zawsze loteria - zapowiada menadżer Stanisław Chomski. - Leszno jest jednym z faworytów ligi. Liczymy, że pokażemy tam kibicom znakomity żużel.
Atutem Unii jest przede wszystkim stabilność składu. Ikona leszczyńskiego żużla - Leigh Adams (zaczyna 14. sezon w tym samym polskim klubie), mocna krajowa strona zespołu - Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak i Damian Baliński oraz bardzo skuteczni juniorzy. Na mecz z Caelum Stalą (start w niedzielę o godz. 18.30, na żywo w TVP Sport) "Byki" nie wystawią jednak najsilniejszego duetu młodzieżowców. Pojedzie świetny 20-letni Chorwat Jurica Pavlić (jego celem w tum sezonie jest awans do cyklu Grand Prix). Za to już u progu sezonu kontuzji obojczyka nabawił się utalentowany Przemysław Pawlicki. - Ten team świetnie się dotarł i już super się uzupełnia - powiedział o swojej drużynie Czesław Czernicki. - Wykonaliśmy kawał ciężkiej pracy. Pamiętamy ostatni mecz z Gorzowem. Wierzę, że ten najbliższy potoczy się zdecydowanie lepiej po naszej myśli.

O co jedzie Unia w tym sezonie? - O złoto - zapowiada Jarosław Hampel. - Mamy skład, który może sobie z tym wyzwaniem poradzić. Brak dziur w zespole to nasza tajemnica sukcesu.

Caelum Stal spróbuje w Lesznie wykorzystać jeden poważny atut, który w tej chwili jeszcze ma rękach. Gorzowianie na pewno zaliczyli zdecydowanie więcej treningowych jazd. Stadion im. Edwarda Jancarza od dwóch tygodni praktycznie codziennie był otwarty od rana do wieczora. Trenowali na nim nie tylko nasi zawodnicy. - Na torze domowym na pewno wykorzystamy nie tylko obecne doświadczenia, ale i te z poprzedniego sezonu - zapowiada kapitan naszej drużyny Tomasz Gollob. - Ruszamy do ligi po poważniejsze cele o niebo mądrzejsi. I wzmocnieni. Jestem pewien, że nasze nowe wartości zaprezentujemy już od pierwszego spotkania.

Do Leszna, z pozyskanych zimą zawodników, jadą świetny w sparingach Słoweniec Matej Zagar oraz Rafał Okoniewski. Ten ostatni w sparingach jeździł w kratkę, ale ostatnio w parowym turnieju w Poznaniu już nikt go nie dogonił. - Nareszcie wszystko zagrało tak jak tego oczekiwałem, była szybkość na starcie i niezłe prędkości na dystansie - przyznał Okoniewski, który pojedzie w barwach Gorzowa po siedmiu latach przerwy. - Jasne, że są spore emocje, w końcu inauguracja ekstraligi, najsilniejszych rozgrywek żużlowych na świecie to coś szczególnego. Marzę o dobrym początku moim i drużyny. Z Unią czeka nas jednak ciężka przeprawa.

SKŁADY:

Caelum Stal: 1. Tomasz Gollob, 2. Rafał Okoniewski, 3. Peter Karlsson, 4. Matej Zagar, 5. Rune Holta, 6. Adrian Szewczykowski, 7. Thomas Jonasson.

Unia L.: 9. Krzysztof Kasprzak, 10. Damian Baliński, 11. Leigh Adams, 12. Adam Shields, 13. Jarosław Hampel, 14. Sławomir Musielak, 15. Jurica Pavlić.