Kwarta niepewności, a później prawdziwy koszykarski Gorzów

Anka po kwarcie naładowała strzelbę i nareszcie gorzowianki wypaliły, bo po pierwszych 10 min przegrywaliśmy z ostatnimi w tabeli Pabianicami 15:21. Dalej na szczęście rządził i dzielił KSSSE AZS PWSZ. Wygraliśmy 77:58.
Na początku wczorajszego spotkania nasze akademiczki dalej przeżywały brzeski koszmar (z dziesiątymi Cukierkami przegraliśmy w sobotę 61:85) - były strasznie nieskuteczne, a Pabianice prowadziły do dobrego wyniku ostatnie podkoszowe wzmocnienia - Nigeryjka Rashidat Sadiq (13 pkt w pierwszej kwarcie), Amerykanka Danielle Page i 31-letnia Anna Szyćko. Swoje "oczka" do 6-punktowego prowadzenia gospodyń dorzuciła też jubilatka - w środę kończyła 39 lat - Marzena Głaszcz.

W tym momencie w KSSSE AZS PWSZ wykreował się lider z prawdziwego zdarzenia, który w czasie kłopotów (czytaj kontuzji) powinien brać na siebie zdecydowanie więcej. W Pabianicach brał. Anna Breitreiner rzuciła 12 z 14 następnych punktów, a gorzowianki pierwsze 6 min drugiej kwarty wygrały 19:0! Nareszcie broniliśmy i trafialiśmy, czyli zaskoczyły elementy, bez których na boisku koszykarskim nawet z najsłabszym zespołem w lidze nie masz szans. Do przerwy wypracowaliśmy sobie bezpieczną 10-punktową przewagę. W drugiej połowie rywalki było stać tylko na chwilowe zrywy, a my raziliśmy z różnych stron. Nareszcie rozkręciła się Nicki Anosike (10 pkt w trzeciej kwarcie), do kosza trafiały Edyta Koryzna i Sam Richards. Ostatnią część spotkania znów rozpoczęliśmy od serii punktowej, tym razem 8:0, pieczętując w ten sposób 17 zwycięstwo w sezonie.

Na koniec warto wspomnieć, że w barwach KSSSE AZS PWSZ zagrało świeżo upieczona pani magister. Katarzyna Czubak za swoją pracę, koronującą jej naukę w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej, oczywiście o koszykówce, oczywiście dostała piątkę. Gratulujemy!

PTK AFLOFARM VICARD PABIANICE - KSSSE AZS PWSZ GORZÓW 58:77

KWARTY: 21:15, 9:25, 17:24, 11:13.

PTK: Sadiq 23 (1x3), Page 10, Szyćko 2, Głaszcz 2, Piestrzyńska 0 oraz Jankowska 7 (1), Bogacka 7 (1), Błaszczyk 4, Proszczenko 3 (1), Szemraj 0.

KSSSE AZS PWSZ: Anosike 21, Breitreiner 16 (2x3), Koryzna 15, Richards 11 (1), Żurowska 5 (1) oraz Kaczmarczyk 5, Czubak 3 (1), Maruszczak 1, Chaliburda 0, Trębicka 0.