Prezes Komarnicki potwierdza nazwiska do drugiej linii

Skończył się czas milczenia w ekstralidze i teraz szefowie poszczególnych klubów po kolei odsłaniają karty, o wartościach których tak naprawdę już wszyscy od dawna wiedzieli. Stal Gorzów, zgodnie z zapowiedziami, ściąga trzech nowych zawodników.
- Wzmacniamy naszą drugą linię, a kim, teraz nie mogę powiedzieć, kontrakty podpiszemy w grudniu - zapowiadał w listopadzie prezes Caelum Stali Władysław Komarnicki, który w regulaminowym czasie ogłosił przedłużenie umów z Tomaszem Gollobem, Rune Holtą, Peterem Karlssonem oraz juniorem Thomasem Jonassonem. Szefowi beniaminka marzył się jeszcze jeden lider. Jarosław Hampel i Krzysztof Kasprzak szybko jednak ogłosili, że zostają w Unii Leszno. Stąd zmiana taktyki i polowanie w innych rejonach rankingu najlepszych średnich biegowych - owocne rozmowy z ludźmi, dzięki którym skład Caelum Stali w sezonie 2009 może być bardziej wyrównany.

Miejsca, które w tym roku zajmowali Jesper Monberg, Matej Ferjan i Paweł Hlib przejmie inna trójka - Rafał Okoniewski (ostatnio Polonia Bydgoszcz), David Ruud (Intar Ostrów) oraz Matej Zagar (Marma Rzeszów). Jak widać, w Caelum Stali ponownie jeden z seniorów będzie oglądał ligowe zawody z trybun. Dwóch z wyżej wymienionych już jeździło w Gorzowie. - Jeśli cała trójka pojedzie na poziomie, na którym potrafi się ścigać to na pewno będziemy mieli mocniejszą drużynę - przewiduje prezes Komarnicki. - Przecież Zagar był jednym z liderów Marmy, dobrze pokazał się w meczu u nas. Okoniewskiego i Ruuda nie trzeba kibicom przedstawiać. Ten drugi koniecznie chciał do nas wrócić. Powoli, po ciężkiej kontuzji, dochodził do swojej najwyższej formy. Miał świetną końcówkę sezonu w Szwecji, gdzie lał wszystkich najlepszych. To człowiek z ambicjami. Stać go na przywożenie ważnych punktów również w polskiej ekstralidze.

Kontrakty z nowymi gorzowskimi żużlowcami mają być podpisane w piątek 12 grudnia.CAELUM STAL GORZÓW 2009:

Tomasz Gollob, Rafał Okoniewski (David Ruud), Peter Karlsson, Matej Zagar, Rune Holta, Adrian Szewczykowski, Thomas H. Jonasson.