Było 0:4, jest 0:5 - piłkarze GKP zrobili postęp

Zdanie z tytułu to złośliwa, ale trafna wypowiedź jednego z wielu strasznie zawiedzionych gorzowskich kibiców, po spotkaniu z Wisłą Płock. Tragicznie grający w obronie zespół GKP w dwóch ostatnich meczach stracił aż dziewięć goli. Pięć z nich w środę w domu.
Piłka nożna: GKP Gorzów - Wisła Płock 0:5 | wideo

Po 0:4 w sobotę w Pruszkowie, trochę przez złą grę i wynik, a bardziej przez kłopoty zdrowotne, zespół GKP został przed środowym spotkaniem z Płockiem przemeblowany. Do bramki (to wybór trenera Czesława Jakołcewicza, bo Dariusz Brzostowski jest zdrowy) wrócił Dawid Dłoniak, na lewej obronie kontuzjowanego Czecha Josefa Petrika zastąpił Michał Sudoł, a w ataku za narzekającego na przewlekły uraz ścięgna Achillesa Macieja Malinowskiego wystąpił Piotr Ruszkul. Niestety żadna z tych zmian nie poprawiła jakości gry gorzowian. Wręcz przeciwnie - lewa strona, jak w wielu poprzednich spotkaniach, tym razem nie była naszą mocną strefą, jeden z goli można spokojnie zapisać na konto Dłoniaka, a bezbarwny Ruszkul opuścił boisko już po pierwszej połowie.

Płocczanie, choć skład mają naprawdę mocny (zobaczyliśmy wielu graczy znanych z boisk ekstraklasy), ostatnio spisywali się słabiutko i w tabeli znaleźli się na 10. miejscu, czyli w rejonie GKP, z którego już o krok do strefy barażowej oraz spadkowej. - Dlatego jest to dla nas mecz o podwójnej wadze, albo się odbijemy w górę, ale znów zaczniemy mieć kłopoty - zapowiadał Jakołcewicz.

Nasi już w pierwszej połowie postawili na drugi wariant wskazany przez szkoleniowca, o wiele bardziej przykry. Mecz od samego początku ułożył się świetnie dla Wisły. W 4. min wielkim kunsztem wykazał się Marjan Jugović. Dośrodkowywaną z rzutu wolnego przez Adriana Mierzejewskiego piłkę, Serb z 10 m uderzył głową prosto do siatki GKP, choć wyskakiwał w górę tyłem do bramki. Później najbliżej gola dla gorzowian był niezwykle aktywny Emil Drozdowicz, ale tym razem nie wygrał w polu karnym gości ani jednego z kilku pojedynków z golkiperem Wisły Arturem Melonem. Płocczanie, po błędzie Dłoniaka - po strzale Bartosza Wiśniewskiego nasz bramkarz wybił piłkę prosto pod nogi Macieja Wyszogrodzkiego, a ten z 7 m dopełnił formalności - jeszcze przed przerwą zdobyli drugiego gola. Po czerwonej kartce dla Sudoła w 41. min - sfaulował wychodzącego sam na sam Wyszogrodzkiego - oglądaliśmy już tylko dobijanie leżącego i koszmarne błędy gorzowskich obrońców.

- Uczulałem zespół na stałe fragmenty w wykonaniu cwanych, ogranych wiślaków, a my już po czterech minutach z takiej sytuacji zostaliśmy ukarani - powiedział po meczu załamany Jakołcewicz. - Nasza postawa w obronie to był jakiś dramat. Boję się użyć słowa kompromitacja, ale oglądaliśmy właśnie coś koło tego. To straszne przegrać w domu w takim stylu. Nie poznaję drużyny, która, gdy ją przejąłem, zaczęła wygrywać i nie traciła goli. Musimy zrobić wszystko, aby jak najszybciej zapomnieć o tych dwóch koszmarnych kolejkach z początku października - zakończył szkoleniowiec GKP.

GKP GORZÓW - WISŁA PŁOCK 0:5 (0:2)

BRAMKI: Jugović dwie (4., 84.), Wyszogrodzki (38.), Majkowski dwie (64., 86.)

GKP: Dłoniak - Michalski, Gaca, Więckowski, Sudoł Cz - Łuszkiewicz (63. min Szałas), Sawala (73. min Maliszewski), Kaczmarczyk, Kaczorowski - Ruszkul (46. min Ziemniak), Drozdowicz.

Wisła: Melon - Żytko, Jarczyk, Belada Ż , Chwastek - Wyszogrodzki (58. min Majkowski), Sielewski, Krzyżanowski (46. min Kowalski), Wiśniewski - Mierzejewski (81. min Grudzień), Jugović.

WYNIKI 14. KOLEJKI:

GKP Gorzów - Wisła Płock 0:5, Kmita Zabierzów - Korona Kielce 1:1, Flota Świnoujście - Warta Poznań 4:0, Dolcan Ząbki - Odra Opole 0:0, Górnik Łęczna - Znicz Pruszków 2:3, Stal Stalowa Wola - Tur Turek 1:1, Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Jastrzębie 4:0, Zagłębie Lubin - Motor Lublin 2:0, Widzew Łódź - GKS Katowice 1:0.