Ładny mecz koszykarek z Widzewem i już czwarta wygrana w tym sezonie

Basket Liga Kobiet: InvestInTheWest AZS AJP Gorzów - Basket 90 Gdynia 71:61 (10:19, 14:10, 25:16, 22:16). Nicole Seekamp i Katarzyna Dźwigalska

Basket Liga Kobiet: InvestInTheWest AZS AJP Gorzów - Basket 90 Gdynia 71:61 (10:19, 14:10, 25:16, 22:16). Nicole Seekamp i Katarzyna Dźwigalska (FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ)

Do zwycięstwa 81:73 AZS AJP Gorzów poprowadziła Australijka Stephanie Talbot - 28 pkt, 10/15 rzutów z gry, 7 zbiórek, 6 asyst. - Takie koszykarki ogląda się z wielką przyjemnością - powiedział trener akademiczek Dariusz Maciejewski.
Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Talbot otworzyła pojedynek gorzowianek z Widzewem Łódź zbiórką w ataku i celną dobitką, a w czasie kolejnych dwóch minut gospodynie odskoczyły rywalkom na 10:0. - Nie mogliśmy tego meczu przegrać mając tak świetnych dwóch dyrygentów w postaci naszych rozgrywających Kasi Dźwigalskiej [15 pkt] i Nicole Seekamp [9 asyst] - przyznał Maciejewski.

Łodzianki prowadziły w tym spotkaniu jedynie 120 sekund i choć w pewnym momencie miały już do AZS AJP 21 pkt straty (58:79), nie rezygnowały. Dzięki temu mecz był cały czas atrakcyjny. - Mam powód do dumy z mojej drużyny, bo do końca nie poddała się - powiedział trener Widzewa Dariusz Raczyński. - Zespół ma charakter, a to dobrze wróży na kolejne nasze występy w tym sezonie.

W sobotę 29 października o godz. 18 gorzowianki zakończą serię trzech spotkań z rzędu w swojej hali pojedynkiem z Energą Toruń.

INVESTINTHEWEST AZS AJP GORZÓW - COSINUS WIDZEW ŁÓDŹ 81:73

KWARTY: 22:18, 16:18, 29:16, 14:21.

AZS AJP: Talbot 28 (2x3), Dźwigalska 15 (3), Seekamp 12, Hurt 12, Szajtauer 8 oraz Misiek 4, Stelmach 2, K. Jaworska, Kopciuch, Kominek, Trzeciak.

Widzew: Pawlak 19 (2x3), Bujniak 13 (2), Beadle 13, Drop 7 (1), Pisera 6 oraz Zapart 6, Kruszyńska 4, Rogers 4, Gertchen 1.

WYNIKI Z 5. KOLEJKI:

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów - Cosinus Widzew Łódź 81:73, Ostrovia Ostrów - Wisła Can Pack Kraków 69:79, CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 73:66. Mecze Energa Toruń - JAS FBG Zagłębie Sosnowiec, Ślęza Wrocław - PGE MKK Siedlce i Basket 90 Gdynia - Pszczółka AZS UMCS Lublin odbędą się w niedzielę.

1. Wisła Can Pack Kraków59380:334
2. InvestInTheWest AZS AJP Gorzów59374:341
3. CCC Polkowice59342:317
4. Artego Bydgoszcz58341:312
5. Energa Toruń47302:250
6. JAS FBG Zagłębie Sosnowiec47281:256
7. Ślęza Wrocław46290:266
8. Pszczółka AZS UMCS Lublin46256:255
9. Ostrovia Ostrów56307:368
10. Cosinus Widzew Łódź56307:373
11. Basket 90 Gdynia44248:286
12. PGE MKK Siedlce44252:322
Osiem czołowych drużyn zagra w play-off o mistrzostwo Polski. Pozostałe zespoły kończą sezon po fazie zasadniczej.