Walka Bartka Zmarzlika o medal trafiła do pay-per-view

Bartosz Zmarzlik na podium w niemieckim Teterow 2016

Bartosz Zmarzlik na podium w niemieckim Teterow 2016 (Fot. FIM Speedway Grand Prix)

W sobotę o godz. 10 czasu polskiego, w dalekiej Australii, rozpocznie się ostatni akord tegorocznej rywalizacji o żużlowego mistrza świata. To będzie dla nas turniej szczególny, bo o jeden z medali w debiutanckim sezonie w Grand Prix walczy wychowanek Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik.
Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Największe szanse na wywalczenie tytułu ma lider klasyfikacji generalnej, Amerykanin Greg Hancock. Drugi w zestawieniu, Australijczyk Jason Doyle, nie wystąpi w Melbourne z powodu kontuzji. Blisko zajęcia miejsca na podium jest reprezentant Polski i Stali Gorzów, 21-letni Bartosz Zmarzlik. Dwójka biało-czerwonych żużlowców - Piotr Pawlicki z Unii Leszno i Maciej Janowski ze Sparty Wrocław - będzie walczyć o utrzymanie pozycji w czołowej ósemce cyklu, która będzie miała zagwarantowany start w GP 2017.

- Jest olbrzymia szansa na to, że polski debiutant Bartosz Zmarzlik zdobędzie medal mistrzostw świata. Właśnie dlatego chcemy być jak najbliżej finałowego turnieju. Właśnie dlatego lecimy do Melbourne. Liczymy na wielkie show. Widzimy się w sobotę o godz. 9.30 w Canal+ - powiedział dziennikarz tej stacji Marcin Majewski.

Studio prosto z Melbourne rozpocznie się punktualnie o godz. 9.30 w Canal+. Gościem Marcina Majewskiego będzie Grzegorz Zengota. W roli reportera wystąpi Gabriel Waliszko, a komentarz do zawodów zapewnią Tomasz Dryła i Mirosław Jabłoński.

Wszyscy abonenci NC+, którzy nie posiadają w swoim pakiecie Canal+, mogą skorzystać ze specjalnej oferty pay-per-view i wykupić dostęp do transmisji Grand Prix Australii w cenie 14,90 zł. Zamówienia będą przyjmowane do 22 października do godziny 7:30. Szczegóły oferty na stronie http://ncplus.pl/gpaustralii.

KLASYFIKACJA PRZEJŚCIOWA GP 2016: 1. Hancock - 134, 2. Doyle - 123, 3. Woffinden - 115, 4. Zmarzlik - 113, 5. Holder - 109, 6. Pawlicki - 91, 7. Janowski - 85, 8. Lindgren - 82, 9. Iversen - 79, 10. Zagar - 79, 11. Lindback - 79, 12. Kildemand - 64, 13. Pedersen - 62, 14. Jonsson - 46, 15. Harris - 36, 16. Jensen - 21.

GRAND PRIX 2016:

22 października - GP Australii, Melbourne.

Zmarzlik już tylko dwa punkty od medalu w Grand Prix! Na toruńskiej Motoarenie był trzeci, wygrał "Puk" Iversen [ZDJĘCIA]


Zobacz także
  • Rewanżowy finał żużlowej PGE Ekstraligi: Stal Gorzów - Get Well Toruń 51:39. Stal Gorzów drużynowym mistrzem Polski 2016! Trener żużlowych mistrzów Polski zostaje. Umowa na dwa lata
  • Płonie marynarka prezesa Zmory. To taki rytuał, gdy drużyna zdobywa mistrzostwo Polski Kaizen, socios i złoty Zmora. Rozmowa z prezesem Stali Gorzów nie tylko o żużlu
  • Wychowanek Stali Gorzów Piotr Świst, podczas pożegnalnego turnieju w Pile przejechał swój ostatni wyścig w żużlowej karierze Wygrał wyścig, ostatni raz zsiadł z motocykla, pofrunął podrzucany przez kolegów z toru