Wyjazdowe horrory ciągle wychodzą Stali na remis

Pierwsza liga piłkarzy ręcznych: Stal Gorzów - Nielba Wągrowiec 36:28 (19:15)

Pierwsza liga piłkarzy ręcznych: Stal Gorzów - Nielba Wągrowiec 36:28 (19:15) (FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ)

Pierwszoligowi piłkarze ręczni Stali Gorzów ciągle są niepokonani. W 6. kolejce w dramatycznych okolicznościach zremisowali z MKS w Wieluniu 23:23 i są na czwartym miejscu w grupie A.
Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

W tabeli spotkań wyjazdowych gorzowianie są wiceliderem - prowadzi z trzema zwycięstwami faworyt rozgrywek Spójnia Gdynia. Jedynie drużyny Stali, Grunwaldu Poznań oraz Sokoła Kościerzyna, w czasie 6. kolejek aż cztery razy grały w halach rywali. Nasz zespół wycisnął z tego 5 pkt, poznaniacy dwa, a Sokół żadnego.

Tylko na początku pokonaliśmy rezerwy Wisły w Płocku 31:25. Dalej zyskaliśmy miano współtwórców horrorów. W Olsztynie i Lesznie padły identyczne remisy 22:22. W pierwszym przypadku, gdyby sędzia w ostatniej akcji podjął inną decyzję, to mogliśmy przegrać, z Realem rywale wyrównali w ostatniej sekundzie. - Podobnie pewnie będzie w Wieluniu - przewidywał trener Stali Dariusz Molski. - Rywal postawił na doświadczonych graczy, także z ekstraklasowym dorobkiem i w pierwszej lidze spokojnie sobie radzi. My dodatkowo będziemy walczyć z trudami dalekiego wyjazdu, prawie 400 km. Niestety jadąc w dniu meczu musimy to odczuć.

Do przerwy stalowcy wygrywali już 10:4, ostatecznie po 30. minutach prowadzili 13:9. Gospodarze zmienili jednak system obrony, zaczęli indywidualnie pilnować Stanisława Gębalę i szybko odrobili straty. Po przerwie i grze bramka za bramkę, o wszystkim mogła zdecydować ostatnia minuta, a właściwie finałowe 15 sekund. Najpierw rzut karny mieli gracze MKS i go nie wykorzystali. Już po regulaminowym czasie gry karnego próbował zamienić na zwycięskiego gola nasz skrzydłowy i najlepszy strzelec w tym meczu Aleksander Kryszeń. Nie udało się. Mamy kolejny, wyjazdowy remis, który też cieszy.

W sobotę 22 października o godz. 16 gorzowianie podejmą w hali przy ul. Szarych Szeregów Mazur Sierpc. U siebie na razie stalowcy w dwóch grach odnieśli przekonywujące zwycięstwa.

MKS WIELUŃ - STAL GORZÓW 23:23 (9:13)

STAL: Nowicki, Marciniak - Kryszeń 7, Gębala 5, Serpina 4, Bekisz 2, Droździk 2, Turkowski 2, Starzyński 1, Kłak, Gryszka, Śramkiewicz, Marcin Smolarek, Stupiński.

WYNIKI Z 6. KOLEJKI:

MKS Wieluń - Stal Gorzów 23:23, Wisła II Płock - Spójnia Gdynia 20:29, Warmia Traveland Olsztyn - Sokół Browar Kościerzyna 25:24, Real Astromal Leszno - Grunwald Poznań 35:18, Nielba Wągrowiec - GKS Żukowo 30:30, Mazur Sierpc - Pomezania Malbork 24:26, SMS ZPRP Gdańsk - Śląsk Wrocław 28:22.