Sport.pl

Najważniejsze puchary od "Misia" tym razem wyjechały w Polskę [ZDJĘCIA]

W¶ród 15-latków najlepszy jeden z zespołów Kusego Szczecin, a rywalizację 13-latków wygrali Orlicy ¦wiebodzin. - Nasze zespoły skończyły turniej na trzecim i drugim miejscu. Starsi przegrali w półfinale z Gwardi± Koszalin, ale to był ¶wietny mecz, decydowała ostatnia akcja. Taki jest sport i na pewno nie rozpaczamy. O to chodzi, aby takiego fajnego grania było na naszej imprezie jak najwięcej - powiedział prowadz±cy gorzowskie drużyny Paweł Cichoń.
Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdĽ nas na Facebooku!

6. Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej "Mi¶", podczas którego wspominamy trenera szczypiorniaka Ryszarda Straszyńskiego, przeszedł do historii. W młodszej kategorii to jest jeszcze zabawa w piłkę ręczn±, ale i tam mogli¶my zobaczyć jak skutecznie zaszczepia się podstawy tej gry, rozwija się poszczególne elementy indywidualnego wyszkolenia, a także stawia na zespołowo¶ć. W grach decyduj±cych o czołowych miejscach Orlik ¦wiebodzin pokonał UKS Mi¶ Gorzów 16:15 i 19:11 (cztery zespoły występuj±ce w kategorii 2003 zagrały ze sob± po dwa razy). Na trzecim miejscu znalazła się ekipa UKS Olimpia Banie, a na czwartym O¶rodek Szkolenia Piłki Ręcznej Gorzów.

Starsi z rocznika 2001 walczyli na całego przez trzy dni, najpierw w grupach, a potem o poszczególne miejsca. - W przerwach między zmaganiami ligowymi szukamy grania z rywalami z innych regionów i takich znajdujemy także na turnieju "Misia", dlatego staramy się tu co rok przyjeżdżać - opowiadał Grzegorz Klimczak, gorzowianin obecnie mieszkaj±cy w Poznaniu, działaj±cy także w Spartakusie Buk i prowadz±cy drużyny młodzików oraz wstępnego szkolenia. - Gwardia Koszalin, Kusy Szczecin czy gospodarze to przecież czołowe zespoły swoich wojewódzkich rozgrywek. My niestety ostatnio drugi raz stracili¶my swojego najlepszego gracza, którego przy okazji Spartakus pozdrawia i wspiera, ale i tak pokazali¶my, że nasza wspólna praca nie idzie w gwizdek. Gdyby trochę mniej przestrzelonych, dogodnych okazji, pewnie byliby¶my w czwórce. Cieszę się jednak, że te szanse potrafili¶my sobie wypracować.

Spartakus Buk zaj±ł pi±te miejsce. W meczu o tę lokatę pokonał również Spartakusa, ale z Zielonej Góry 14:13, a w starciu o siódme miejsce Kusy I Szczecin wygrał z Misiem II Gorzów 16:7.

W półfinałach Gwardia Koszalin pokonała Misia I 14:13 (o tym spotkaniu wspominał wyżej trener Paweł Cichoń), a Kusy II wygrał z Nielb± W±growiec 19:13. Pojedynek o trzeci± lokatę wygrał Mi¶ I - 16:7 z Nielb±. Wielki finał to przewaga Kusego II i zwycięstwo z Gwardi± 19:15. - Trzy dni grania na wysokim poziomie to najcenniejsze co zabieramy z tych zmagań i mam nadzieję, że za rok spotkamy się w równie dobrym towarzystwie - powiedział Cichoń. Rekordzista, bo prowadził aż cztery zespoły. Zdarzało się, że oba w jednym meczu. Wtedy... im sędziował.

Turniej młodzieżowy to nie tylko bramki, wyniki, wygrane, ale przede wszystkim budowanie więzi międzyludzkich, cech, które młodym przydadz± się w sporcie, w dorosłym, niełatwym sżyciu. Zawodników Misia odwiedził Jacek Gumiński, ojciec graj±cego w ekstraklasie gorzowianina Wojtka Gumińskiego. Wręczył im upominki, aby ich dodatkowo zmotywować, żeby przypadkiem ze swoich marzeń nie rezygnowali w połowie drogi.

Wspominali¶my ostatnio i przesyłali¶my pozytywne fluidy ludziom zwi±zanym z piłk± ręczn±, którzy jak nigdy potrzebuj± takiego wsparcia, bo tocz± ważn± walkę z poważnymi chorobami. Nie zapomnieli o nich uczestnicy "Misia". Były odwiedziny w szpitalu i to nie tylko gorzowian, ale także ekip z Zielonej Góry i Buku, również inne gesty solidarno¶ci. To naprawdę piękne. Przyjaciół poznaje się w biedzie. Trudno też było nie uronić łzy na zakończeniu turnieju, gdzie od wielu słów wsparcia dla Roberta i Marka rosło serce. ¦rodowisko piłki ręcznej z Gorzowa i okolic jeszcze raz stanęło na wysoko¶ci zadania i udowodniło, że #drużynajakrodzina...

Stalowcy (na razie) odzyskuj± pozycję lidera [ZDJĘCIA]


Więcej o: