Sofia ma tyle mocy w nogach, że wygrywa dla kadry

W lekkoatletycznych Drużynowych Mistrzostwach Europy mieliśmy naszą jedynaczkę i Sofia Ennaoui z Lubusza Słubice spisała się rewelacyjnie - wygrała bieg na 3 km. Było to jedno z dwóch zwycięstw dla Polski w pierwszym dniu rywalizacji.
Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce odbywają się w Czeboksarach w Rosji. Po pierwszym dniu prowadzą gospodarze przed Francją i Niemcami.

Polacy na razie zajmują piątą pozycję. Dla biało-czerwonego zespołu wygrywali Paweł Fajdek w rzucie młotem i Sofia Ennaoui w biegu na 3000 m.

To był wyjątkowy występ młodej lekkoatletki Lubusza Słubice, która 30 sierpnia skończy 20 lat i dopiero wkracza w dorosłą rywalizację. W każdym biegu udowadnia jednak, że ma potencjał na naprawdę spore sukcesy.

W Czeboksarach jeszcze na pierwszym wirażu ostatniego okrążenia rywalizacji na 3 km blisko siebie biegło aż siedem zawodniczek. Było ciasno i filigranowa Ennaoui spadła na piąte miejsce. Nie odpadła jednak od czołówki i zaczęła rewelacyjnie finiszować. Z pewnością jej występ zostanie uznany za jeden z najbardziej efektownych podczas DME. - To mój debiut na tej imprezie i od razu wygrana. Czułam się dobrze na ostatnich 200 metrach, ale czekałam i zaatakowałam na ostatnich stu metrach. Byłam zaskoczona, że mam aż tyle mocy w nogach, a to przecież nie jest mój koronny dystans. Nie ukrywam, że chciałabym tu biegać na 1500 metrów, ale rozumiem, że trzeba odpowiednio rozdzielić poszczególne konkurencje między wszystkich reprezentantów - mówiła Sofia na mecie. Wielkie gratulacje!

Przypomnijmy, że na początku czerwca Ennaoui podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie, na 1500 m uzyskała 4.04,97 - nowy rekord życiowy oraz wynik lepszy od wskaźników PZLA na mistrzostwa świata w Pekinie i kontynentalny czempionat młodzieżowców w Tallinie.

Drugiego dnia DME w polskim zespole wystąpią między innymi Anita Włodarczyk w rzucie młotem, Adam Kszczot na 800 m, Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, Robert Urbanek w rzucie dyskiem i Piotr Lisek w skoku o tyczce. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 14, transmisja w Eurosporcie od godz. 14.30.

KLASYFIKACJA DME PO PIERWSZYM DNIU: 1. Rosja - 187 pkt, 2. Francja - 175,5, 3. Niemcy - 172, 4. Wielka Brytania - 166,5, 5. Polska - 154, 6. Ukraina - 151,5, 7. Włochy - 143, 8. Hiszpania - 124,5, 9. Białoruś - 109, 10. Szwecja - 102, 11. Finlandia - 89, 12. Norwegia - 60.