Trzy europejskie medale polskich wioślarzy, gorzowianie poza podium

Najbliżej krążka w Poznaniu był z przedstawicieli AZS AWF Gorzów, pływający w ósemce Zbigniew Schodowski. Biało-czerwona osada w finale mistrzostw Europy dość wyraźnie przegrała z Niemcami, Wielką Brytanią i Rosją.
W czwórce wagi lekkiej pływał kolejny akademicki wioślarz - Mateusz Drab. W tej konkurencji Polacy zajęli czwarte miejsce w finale B, czyli dziesiątą lokatę w całej stawce. Mistrzostwo wywalczyli Szwajcarzy.

W czwórce bez sternika, z Damianem Rosolskim z AZS AWF Gorzów w składzie, biało-czerwoni znaleźli się na odległej, 12. pozycji. Złoto zdobyła Wielka Brytania.

Polacy wywalczyli na Malcie w Poznaniu trzy medale. Na najwyższym stopniu podium stanęły Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójce podwójnej. Dwa brązowe medale zdobyły również kobiece osady - czwórka podwójna, w składzie: Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Maria Springwald, Monika Ciaciuch oraz dwójka podwójna wagi lekkiej Weronika Deresz i Joanna Dorociak. - Widać sporo młodych zawodników, mieliśmy siedem osad w finałach, także w konkurencjach olimpijskich, to dobrze wróży przed tegorocznymi kwalifikacjami do igrzysk w Rio de Janeiro. Po zakończeniu startów przez naszych dominatorów, mistrzów w czwórce podwójnej, teraz rolę dominatorek przejęły panie - tak starty w Poznaniu komentował Tomasz Kucharski, dwukrotny mistrz olimpijski z Gorzowa, który wielkie sukcesy odnosił w dwójce podwójnej wagi lekkiej.