W pokonaniu przedostatniej przeszkody siatkarzom pomogą własne ściany

Po świętach walka siatkarzy o pierwszą ligę wkroczy w decydującą fazę. Drużynie GTPS do awansu pozostały jeszcze dwa kroki - półfinał i mamy także nadzieję, że również finał drugiej ligi. Jeden z turniejów półfinałowych odbędzie się w Gorzowie.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Zespół GTPS Gorzów wygrał fazę zasadniczą w grupie pierwszej drugiej ligi, w play-off, którego stawką był już awans do rywalizacji międzygrupowej, w serii do trzech zwycięstw pokonał w czterech grach Olimpię Sulęcin.

W terminarzu pozostają dwie imprezy - 10-12 kwietnia turniej półfinałowy drugiej ligi i od 29 kwietnia turniej finałowy z udziałem sześciu ekip, z których dwie zostaną pierwszoligowcami.

W półfinale rozgrywanym w Gorzowie, GTPS zmierzy się z Orłem Międzyrzecz oraz z drużynami z grupy drugiej - Gwardią Wrocław i Bielawianką Bielawa. Dalej awansuje dwóch najlepszych. - Zawsze ściany trochę pomagają, dlatego cieszę się, że zostajemy w domu - powiedział trener gorzowian Krzysztof Kocik. - Znajomość hali na pewno ma znaczenie, choć na tym poziomie absolutnie nie można sobie pozwolić na dekoncentrację i lekceważenie rywali. My podchodzimy bardzo poważnie, mimo świątecznego czasu praktycznie na dłużej nie przerywamy zajęć, zawodnicy doskonale wiedzą, o co idzie gra, wszystkie wcześniejsze wygrane przestały mieć znaczenie. Teraz nie wolno się pomylić w tych najbliższych, najważniejszych meczach. Zaskoczenia nie ma, przecież wiedzieliśmy, że właśnie tak ten sezon będzie wyglądał. Od razu proszę kibiców o wsparcie, ich doping w naszej hali będzie dodatkowym atutem gospodarza.

PROGRAM PÓŁFINAŁU W GORZOWIE:

piątek 10 kwietnia: godz. 16 GTPS Gorzów - Bielawianka Bester Bielawa, godz. 18.30 Orzeł Międzyrzecz - Gwardia Wrocław;

sobota 11 kwietnia: godz. 16 Bielawianka Bester Bielawa - Gwardia Wrocław, godz. 18 GTPS Gorzów - Orzeł Międzyrzecz;

niedziela 12 kwietnia: godz. 16 Orzeł Międzyrzecz - Bielawianka Bester Bielawa, godz. 18 GTPS Gorzów - Gwardia Wrocław.