Naszym siatkarzom zostały jeszcze dwie przeszkody

Koniec serii play-off w parze GTPS - Olimpia. Po dwóch wygranych u siebie gorzowscy siatkarze przegrali w Sulęcinie w sobotę, ale po trzecie zwycięstwo, na miarę awansu do turnieju półfinałowego drugiej ligi, sięgnęli w niedzielę. - Liczę, że w decydujących momentach sezonu będziemy jeszcze groźniejszym zespołem - powiedział trener wygranych Krzysztof Kocik.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Faza play-off rządzi się swoimi prawami i w pełni potwierdzili to sulęcinianie. Postawi się gorzowianom, w czterech meczach wygrali sześć setów, pokazali faworytom, że droga do wymarzonej pierwszej ligi wciąż się długa i kręta. - Olimpię mamy już jednak za sobą, pozostały nam jeszcze dwie, najtrudniejsze przeszkody - mówił Krzysztof Kocik, trener GTPS. - Niełatwe starcia z Sulęcinem pokazały, czego musimy się w kluczowym momencie sezonu wystrzegać, ale także udowodniły, że mogę liczyć na cały skład, a to są naprawdę duże możliwości. W półfinale i mam nadzieję, że także w finale, w czasie turniejów trwających przecież kilka dni, to może mieć decydujące znaczenie.

Turniej półfinałowy drugiej ligi z udziałem GTPS (łączy się grupa pierwsza z drugą) odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia. Wcześniej gorzowianie zapowiadali, że powalczą o organizację turnieju finałowego, ale teraz słychać także właśnie o półfinale. Faktycznie w domu droga do awansu mogłaby być nieco łatwiejsza. Wiadomo, że zagramy z Orłem Międzyrzecz, Gwardią Wrocław i wygranym z pary Bielawianka Bielawa - Astra Nowa Sól. W tym ostatnim przypadku do rozstrzygnięcia serii play-off potrzebny jest piąty mecz.

OLIMPIA SULĘCIN - GTPS GORZÓW 3:2 (25:18 25:21 19:25 13:25 16:14) i 1:3 (23:25, 20:25, 25:23, 17:25)

Stan rywalizacji 1-3. Gorzowianie dalej walczą o pierwszą ligę, a Olimpia skończyła sezon.