Siatkarzom do awansu brakuje jednej wygranej [ZDJĘCIA]

Najpierw horror, a później w miarę spokojne zwycięstwo w trzech setach - mamy jeszcze jeden dowód, że faza play-off rządzi się swoimi prawami. - Najważniejsze, że na kolejną grę do Sulęcina jedziemy z dwoma zwycięstwami na koncie - powiedział Krzysztof Kocik, trener GTPS Gorzów.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

W sezonie zasadniczym, w 18 meczach gorzowianie przegrali tylko raz - z Orłem w Międzyrzeczu. W pierwszym spotkaniu fazy play-off (do trzech zwycięstw) musieli się jednak porządnie namęczyć, aby ograć Olimpię Sulęcin. Pojedynek trwał pięć setów, w tie-breaku GTPS miał już bardziej wyraźną przewagę, tak jak w prawie całym, niedzielnym pojedynku.

- Taki przebieg tej serii wcale mnie nie dziwi, przecież Olimpia nie ma nic do stracenia - powiedział trener drużyny z Gorzowa Krzysztof Kocik. - Sobotnie spotkanie niezbyt nam się układało, dlatego przede wszystkim cieszę się, że wyszliśmy z niego obronną ręką. W niedzielę było łatwiej, bo udało nam się wykonać to, co sobie założyliśmy przed meczem. Dwie wygrane to już istotna zaliczka. W Sulęcinie zrobimy wszystko, aby już tam zakwalifikować się do kolejnej fazy rywalizacji o pierwszą ligę.

Przed rozpoczęciem rywalizacji w play-off Zenon Michałowski, Grzegorz Drwięga i Tomasz Borczyński wycofali swoje wcześniejsze rezygnacje z uczestniczenia we władzach GTPS. - Jesteśmy po rozmowach z miastem i radnymi. Mamy deklaracje pomocy na dokończenie obecnego sezonu, jak i przy awansie o klasę wyżej - powiedział Michałowski. Kolejny mecz lub mecze 21 i ewentualnie 22 marca na boisku Olimpii.

SOBOTA: GTPS GORZÓW - OLIMPIA SULĘCIN 3:2

SETY: 36:34, 19:25, 25:18, 24:26, 15:12.

GTPS: Stefaniak, Janas, Trojan, Wojtysiak, Ożarski, Troska, Kocoń (libero) oraz Pękalski, Stępień, Kramer.

NIEDZIELA: GTPS GORZÓW - OLIMPIA SULĘCIN 3:0

SETY: 25:17, 26:24, 25:16.

Stan rywalizacji: 2-0 dla GTPS.

GTPS: Stefaniak, Janas, Trojan, Wojtysiak, Ożarski, Stępień, Kocoń (libero) oraz Troska.