Od dziś ważne gry kadetów, a w weekend seniorów

Sześć zespołów zaczyna dziś w Gorzowie rywalizację w ćwierćfinale mistrzostw Polski kadetów. - Chcemy awansować do najlepszej czwórki turnieju, a tam zobaczymy, co dobrego się dla nas wydarzy - zapowiada Marcin Zarzycki, trener naszej siatkarskiej młodzieży. - A my zaczynamy marsz po cel sezonu, czyli pierwszą ligę - dodał Krzysztof Kocik, prowadzący seniorski GTPS. Gorzowianie podejmują Olimpię Sulęcin.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Po zakończeniu sezonu zasadniczego najlepsze zespoły drugiej ligi zaczynają rywalizację na kolejnym szczeblu, którym są mecze play-off, nadal w poszczególnych grupach. - My trafiliśmy na Olimpię Sulęcin, aby przejść dalej trzeba teraz wygrać serię do trzech zwycięstw - opowiadał Krzysztof Kocik, trener seniorskiej drużyny GTPS. - Byliśmy najlepsi w fazie zasadniczej i liczę, że potwierdzimy to w kolejnych, znacznie ważniejszych grach. Dalej, gdy trafimy na rywali z innych grup, też nie będzie łatwo, bo siłę przeciwników poznamy dopiero na boisku, w turniejach, gdzie nie można się pomylić. O tym jednak pomyślimy później. Najpierw skoncentrujmy się na Olimpii, na pierwszej przeszkodzie. Czekam na mocne otwarcie serii na naszym boisku.

GTPS podejmie sulęcinian w sobotę o godz. 18.30 i w niedzielę o godz. 18. Oba mecze odbędą się w hali przy ul. Czereśniowej.

Zwycięzcy spotkań play-off (w drugiej parze rywalizuje Orzeł Międzyrzecz i AZS UAM Poznań), awansują do turniejów półfinałowych drugiej ligi (10-12 kwietnia). Tam połączymy się z grupą, w której do tej pory najlepsze były drużyny Astry Nowa Sól i Gwardii Wrocław. W finale drugiej ligi (29 kwietnia - 3 maja) o dwie przepustki do wyższej klasy powalczy sześć ekip. Gorzowianie, którzy nie ukrywają swoich kłopotów organizacyjnych po wycofaniu się na przełomie roku części sponsorów, być może spróbują decydującą imprezę ściągnąć do naszego miasta. Najpierw jednak trzeba tam awansować. W mieście, wśród radnych, widać lepszy klimat dla sportu, także dla siatkówki, a obok tej na pierwszoligowym poziomie, z telewizją i mocnymi, atrakcyjnymi rywalami, nikt nie powinien już przejść obojętnie. Dlatego problemy, zaległości na te parę tygodni trzeba odłożyć na bok i bić się ze wszystkich sił o awans, bo wygląda na to, że to są gry o przyszłość GTPS.

Jak mocnych mamy kadetów?

Młode nadzieje gorzowskiej siatkówki niedawno zostały mistrzami województwa lubuskiego, a od dziś w hali I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Puszkina walczą w ćwierćfinale mistrzostw Polski kadetów. Rywali jest pięciu, najpierw zespoły podzielono na dwie grupy. - My przydzieleni do grupy B, już w czwartek zagramy z Jokerem Piła, a w piątek z Victorią Wałbrzych, tak naprawdę nie znamy siły rywali, ale mam nadzieję, że powalczymy o choć jedną wygraną i w kolejne dni pokażemy się z dobrej strony w czołowej czwórce - mówił Marcin Zarzycki, w przeszłości znany siatkarz Stilonu, a dziś trener drużyny kadetów GTPS.

W sobotę i niedzielę najlepsze cztery ekipy z eliminacji zagrają dalej systemem "każdy z każdym", z zaliczeniem jednego spotkania grupowego. Dwóch szczęśliwców zakwalifikuje się do półfinałów MP. - Niezapomniane emocje, wielkie szanse gorzowskiej siatkówki. Sprawmy, aby ten dzień pozostał w pamięci wielu osobom na całe życie, dlatego wszyscy na Puszkina! - tak nasi siatkarze zagrzewają się do walki przed turniejem. Jak widać, wiary im nie brakuje, a teraz przekonamy się, jak jest z umiejętnościami. Wierzymy, że też nie najgorzej.

PROGRAM ĆWIERĆFINAŁU MP KADETÓW:

czwartek 5 marca: godz. 16 Trefl Gdańsk - Stocznia Darłowo; godz. 18 GTPS Gorzów - Joker Piła;

piątek 6 marca: godz. 10 Trefl Gdańsk - Tęcza Krosno Odrzańskie; godz. 12 GTPS Gorzów - Victoria Wałbrzych; godz. 16 Stocznia Darłowo - Tęcza Krosno Odrzańskie; godz. 18 Joker Piła - Victoria Wałbrzych;

sobota 7 marca: godz. 10 mecz o 5. miejsce; godz. 12 A1 - B2; godz. 16 A2 - B1;

niedziela 8 marca: godz. 10 A2 - B2; godz. 12 A1 - B1.