Falubaz wybrał trenera. To wcale nie jest gorzowianin Stanisław Chomski

Koniec długich rozważań i domysłów, kto w 2015 roku będzie kierował drużyną z południa województwa lubuskiego, zastąpi Rafała Dobruckiego. Ostatecznie padło na wariant gorzowski. Były żużlowiec, wychowanek zielonogórskiego klubu Sławomir Dudek poprowadzi w zbliżającym się sezonie ekstraligowy zespół Falubazu.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Zakończyły się rozważania nad tym, kto w sezonie 2015 będzie trenerem drużyny zielonogórskiej. Sławomir Dudek był na liście kandydatów na to stanowisko obok m.in. gorzowianina Stanisława Chomskiego, Czesława Czernickiego. "Dudi" jednak kilka razy powtarzał, że jeszcze nie jest pora na to, by zająć się prowadzeniem ekstraligowego zespołu. Twierdził, że zbyt dużo czasu musi ciągle poświęcać, by wspierać swojego syna Patryka, 23-letniego zawodnika Falubazu.

Sławomir Dudek, który kilka tygodni temu ukończył kurs instruktorów sportu żużlowego, dał się ostatecznie namówić zarządcom Falubazu. - Myślę, że sobie poradzę z tym niełatwym wyzwaniem. Bardzo długo zastanawiałem się nad propozycją zielonogórskiego klubu - powiedział Dudek.