WOŚP. Strażacy to najlepsi piłkarze. Wygrali z policją, radnymi, dziennikarzami... [WIDEO, ZDJĘCIA]

Orkiestrowy turniej o Puchar Przewodniczącego gorzowskiej rady miasta z roku na rok jest coraz mocniej obsadzany. Nie zmienia się jedno: ostatnie, zaszczytne miejsce okupują gorzowscy dziennikarze. W tym roku wygrali strażacy.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Czwarta edycja turnieju rozgrywanego przy okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadziła na starcie aż sześć ekip. Pierwszy raz zagrały aż trzy teamy mundurowych. Oprócz policjantów do hali przy ul. Słowiańskiej dotarli też strażacy. Drużynę wystawiła również straż graniczna. I właśnie oni, do spółki z ekipą Radni i Przyjaciele, zagrali w sobotę o medalowe miejsca.Wygrali strażacy, którzy na boisko wypuścili nie tylko lubuskiego komendanta Huberta Harasimowicza, ale także dwóch czynnych piłkarzy. W strażackim trykocie zagrał lider gorzowskiego Stilonu Paweł Posmyk, wystąpił też Marcin Adamczewski z czwartoligowej Ilanki Rzepin.

W finale strażacy wygrali 2:0 z gorzowskimi policjantami, którzy też posiłkowali się profesjonalistami. Zagrał Maciej Truszczyński, wieloletni ligowiec, zawodnik GKP i Stilonu, obecnie w czwartoligowej Iskrze Szydłowo. Po boisku hasał też Krzysztof Stojanowski, wychowanek gorzowskiej piłki, który dziś kopie dla Warty Słońsk.

Radni i Przyjaciele pierwszy raz w historii nie kręcili się wokół pierwszego miejsca. Wygrali, ale tylko w meczu pocieszenia o trzecie miejsce - 4:0 ze strażą graniczną. Trzeba oddać radnym, że w końcu zmontowali ekipę, w której w przewadze nie byli przyjaciele. Pierwszy raz Artur Andruszczak (trener gorzowskiego Stilonu) załapał się do reprezentacji jako pełnoprawny radny. Tradycyjnie zagrali też rajcy PO Robert Surowiec (na bramce) i Jerzy Sobolewski (niewiele), a także Marcin Kurczyna z SLD.

W meczu o piąte miejsce Stal Gorzów (z trenerem Piotrem Paluchem w składzie) pokonała reprezentację dziennikarzy. Emocji na boisku nie oddaje wynik - 4:1. W meczach grupowych dziennikarze (wspierani przez czytelników i radiosłuchaczy) przegrali z radnymi (1:2) i strażą graniczną (1:3).

W niedzielę o godz. 10 piłkarskie emocje zaczną się w hali przy ul. Czereśniowej w Gorzowie. Tam w turnieju Stilon Cup 2015 "Gramy z sercem", w którym uczestnicy i kibice również zagrają dla WOŚP, wystąpią oldboje i młodzicy. Na boisku zobaczymy m.in. drużyny Lecha Poznań, Pogoni Szczecin i gorzowskiego Stilonu.