Przed świętami znów grają w piłkę ręczną

- Fajnie, że nikt już sobie nie wyobraża, abyśmy kilka dni przed Bożym Narodzeniem nie spotkali się na boisku, sprawdzili, w jakiej jesteśmy w formie, ale przede wszystkim wymienili się wrażeniami z minionych miesięcy, zacieśnili wieloletnie przyjaźnie czy znajomości. Wszystkich nas łączy piłka ręczna - mówił Kamil Hanuszczak, jeden z organizatorów towarzyskiego turnieju szczypiorniaka w Gorzowie, który trzeci raz odbędzie się w sobotę.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze "Gazety" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Zupełni amatorzy, ale także byli i obecni zawodowcy zapraszają na Handball Gorzów Cup - 3. Świąteczny Turniej Piłki Ręcznej. - Wcześniej jednoczyliśmy w naszym mieście środowisko piłki ręcznej, bo choć rozjechaliśmy się w różne strony, pamiętamy, gdzie wyrośliśmy - opowiadał Hanuszczak. - Manifestowaliśmy też, że brak ligowej drużyny w Gorzowie, gdzie wyrosło tak wielu znanych zawodników, to duży wstyd. Dziś wracamy w innych realiach, seniorzy znów są, na razie grają w trzeciej lidze. Oby jak najszybciej gorzowscy fani mogli oglądać mecze na znacznie wyższym poziomie. A na razie zapraszamy ich do nas, w sobotę od rana. Na pewno będzie wesoło i świątecznie, a i na boisku coś ciekawego z pewnością będzie można zobaczyć. Zresztą obecnych zawodników Stali też nie zabraknie. Znów pokażemy, że jesteśmy wielką sportową rodziną, a już teraz bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli, abyśmy ponownie mogli spotkać się przed świętami i razem pograć.

Ostatecznie organizatorzy przyjęli zgłoszenia od ośmiu zespołów, które najpierw zagrają w grupach, a potem o poszczególne miejsca. Poszczególne mecze będą trwały 15 minut, bez podziału na połowy. Na boisku zobaczymy także kobiety. Ktoś rzuci więcej bramek, ktoś mniej, ale tak naprawdę trzeci raz wszyscy będą zwycięzcami, bo znów przez kilka godzin będą razem. Nie ma jak na sportowo zacząć świętowanie.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plŚwiąteczny Turniej Piłki Ręcznej rozpocznie się w hali przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie w sobotę o godz. 9. Około godz. 14.30 zaczną się gry o poszczególne miejsca.