Sport.pl

Zielonogórzanie definitywnie pogrzebani w Eurocup

Stelmet Zielona Góra na pewno już nie wywiąże się z zadania awansu do drugiej fazy Pucharu Europy. Spośród sześciu drużyn grupy F aż cztery przejdą do kolejnego etapu. Nie będzie wśród nich nie będzie wicemistrzów kraju.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!Zanosiło się na to w sumie od dawna. Bo wicemistrzowie Polski od początku przegrywali mecz za meczem. Aż uzbierali serię sześciu porażek i siedzieli na dnie tabeli.

Na chwilę zrobiło się optymistyczniej przed tygodniem, gdy Stelmet wreszcie się przełamał - sięgnął po zwycięstwo we własnej hali 84:77 z PAOK-iem Saloniki. Wtedy okazało się, że straty do rywali są do odrobienia.

Zdobycie Podgoricy było pierwszym warunkiem koniecznym, by pozostać w grze o awans. Ale Stelmet przegrał w środę w stolicy Czarnogóry i teraz już bez względu na wyniki z dwóch kolejnych spotkań nie wskoczy do czwórki i nie zagra w kolejnym etapie Eurocup.

Za tydzień wicemistrzowie Polski ostatni raz w sezonie wystąpią w roli gospodarza meczu Eurocup - 10 grudnia podejmą Pinar Izmir, a pożegnają się z europejskimi pucharami prawdopodobnie 17 grudnia na Łotwie. Po tym będą mogli się skoncentrować na Tauron Basket Lidze, a tu mierzą wprost w mistrzostwo. Przy czym dziś zajmują ledwie piątą lokatę.

1. Lokomotiv Krasnodar88+131
2. Pinar Izmir86+27
3. PAOK Saloniki84-19
4. Budocnost Podgorica83-5
4. BK Ventspils82-38
6. Stelmet Zielona Góra81-96
Do drugiej fazy awansują cztery czołowe drużyny.

Więcej o: