Mistrz kierownicy Stanisław Lisowski gwiazdą tegorocznego Moto Racing Show

Palenie gumy na moście Staromiejskim to już tradycja. Będzie to piąta edycja imprezy, która za każdym razem przyciąga tysiące gorzowian. W tym roku przygotowano również pokazy dynamiczne na Warcie.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Moto Racing Show zaplanowano na piątek 29 sierpnia, dzień przed Grand Prix Gorzowa na żużlu. Od godz. 17 na Bulwarze Zachodnim będzie można obejrzeć samochody nietypowe: odrestaurowane rajdowe, auta po tuningu oraz motocykle. Stanie tam również symulator dachowania oraz symulator jazdy motocyklem żużlowym. Pojawi się również stoisko Akademii Auto Świat wraz z pojazdem pokazowym.

Z kolei o godz. 17.30 na Warcie odbędzie się pokaz skuterów wodnych, motorówek oraz flyboard (urządzenie zasilane strumieniami wody, dzięki któremu można unosić się nawet kilka metrów nad wodą). Tuż po nich rozpocznie się koncert rockowego zespołu Last Ride.

Mistrz Polski otworzy paradę, a mistrz Europy zakończy

Natomiast najbardziej widowiskowy i oblegany punkt Moto Racing Show rozpocznie się o godz. 20 na moście Staromiejskim. Za kierownicą samochodu wyścigowego Merlis 3000 zasiądzie Stanisław Lisowski - żywa legenda rajdów terenowych, wielokrotny mistrz Polski. Również członek Automobilklubu Gorzowskiego.

Lisowski poprowadzi przez most Staromiejski paradę samochodów i motocykli, które wcześniej będą prezentowały się na Bulwarze Zachodnim. - Będzie to miłe upamiętnienie jego 85. urodzin i podziękowanie za jego wkład w rozwój sportów motorowych - podkreśla Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Tuż po godz. 20.20 nie zabraknie efektownych driftów, czyli jazdy w kontrolowanym poślizgu w wykonaniu Jerzego Tecława i Szymona Jasińskiego. Następnie zaprezentuje się Łukasz "Dyzio" Radłowski i Łukasz Wałecki w pokazie stuntu na quadach oraz samochody rajdowe z Rajdowygorzow.pl. Nie lada gratką będzie również finał wyścigu o Puchar Miasta Gorzowa na gokartach elektrycznych.

Popis swoich umiejętności na motocyklach sportowych dadzą także Piotr "Kaban" Piotrowski i Paweł "S51" Karbownik.

Na zakończenie drift show zaprezentuje Adam Kerenyi - mistrz Europy serii "King of Europe" pochodzący z Węgier, który już od najmłodszych lat pasjonował się sportami motorowymi.

Po efektownych pokazach będzie też czas na dawkę dobrej muzyki w wykonaniu zespołu Future Folk, który wystąpi o godz. 22 na Bulwarze Zachodnim - są oni absolutną nowością, która łączy muzykę taneczną z góralszczyzną.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plRój: Impreza byłaby bezpieczna gdyby... jej nie było

Moto Racing Show to impreza, w której w poprzednich latach brało udział nawet po sześć tysięcy gorzowian, jak również osób przyjezdnych. Dlatego tak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo widzów.

W tym roku oprócz tradycyjnych stalowych barierek będą ustawione duże betonowe zapory - zupełnie takie same jak stawia się na autostradach.

- Jakkolwiek próbowalibyśmy zwiększyć bezpieczeństwo, to zawsze może wydarzyć się coś niespodziewanego i może dojść do tragedii. Dlatego najbezpieczniej byłoby, gdyby ta impreza nie odbywała się w Gorzowie - wyjaśnia Włodzimierz Rój.