Ponad 300 uczestników biegu ulicznego w Gorzowie [ZDJĘCIA]

I Nadwarciańska Dycha, to była świetna rozrywka nie tylko dla amatorów, ale również zawodowców. Uczestnicy mieli do przebiegnięcia dystans 10 km - najszybszy zawodnik pokonał go w niewiele ponad 35 minut.
- To pierwszy tak duży bieg ulicami miasta. Frekwencja dopisała, zgłosiło się około 320 osób. Dlatego też mam nadzieję, że Nadwarciańska Dycha wpisze się na stałe w gorzowski kalendarz imprez sportowych - mówił Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Kilka minut po godzinie 10 biegacze ruszyli ze startu wspólnego na Bulwarze Zachodnim i skierowali się na most Staromiejski. Następnie biegli ul. Fabryczną do stadionu żużlowego - uczestnicy musieli wbiec na stadion i wrócić na ul. Śląską. Później pokonywali ul. Przemysłową, Most Staromiejski i bulwar. Jedna pętla miała długość 5 km, dlatego musieli pokonać ją dwa razy.

Najlepszy zawodnik dystans 10 km przebiegł w nieco ponad 35 minut. Wśród osób startujących znalazł się również Tomasz Kucharski, dyrektor gorzowskiego Wydziału Sportu i Turystyki - metę pokonał w środku stawki. Nie zabrakło również Pawła Jakubowskiego, dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie - finiszował z flagą Hiszpanii.

OSiR zaprasza również na kolejną imprezę, która odbędzie się 20 lipca w Nierzymiu - będzie to bieg Trzech Jezior. W poprzedniej edycji wystartowało 156 osób.