Szachiści Stilonu mają w Sygnity Ekstralidze co odrabiać [ZDJĘCIA]

Po pierwszym zjeździe krajowej, ligowej elity szachowej na czele faworyci z Katowic i Wrocławia, a także nowe siły z Gliwic i Żnina. Broniącym srebrnego medalu gorzowianom, po dwóch porażkach w domu, w 2014 roku trudno będzie powtórzyć miejsce na podium.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Porażki Klubu Szachowego Stilon z Hetmanem Katowice spodziewaliśmy się. Obrońcy tytułu mistrzowskiego na obecny sezon jeszcze wzmocnili skład. Na pierwszej szachownicy Jurij Kryworuczko z Ukrainy pokonał Radosława Wojtaszka, pozostali gorzowianie oddali swoje partie. - W przedsezonowym rankingu jesteśmy klasyfikowani na trzeciej pozycji. Wiemy jak silny jest dream team z Katowic. Wygrana z Wisłą Kraków to nasz obowiązek, a ewentualny sukces z ekipą ze Żnina ustawi nas w czołówce tabeli - mówił Aleksander Czerwoński, sekretarz i zawodnik naszego klubu, a także dyrektor zjazdu w Gorzowie.

Z Wisłą pewnie wygraliśmy 4:2. Swoje pojedynki zremisowali Kamil Dragun i Czerwoński, a wygrali Kryworuczko, ponownie reprezentujący klub z Gorzowa Michał Krasenkow i Marcel Kanarek. Za to najważniejszy pojedynek w domu, gospodarzom nie wyszedł. Baszcie Żnin ulegliśmy 2:4, zdobywając punkty po remisach Kryworuczki, Krasenkowa, Kanarka i Klaudii Wiśniowskiej.

Drugi zjazd Sygnity Ekstraligi odbędzie się we wrześniu we Wrocławiu, a trzeci w październiku w Katowicach. Czy tam stilonowcy ruszą w górę tabeli? Na razie znaleźli się dopiero na siódmym miejscu, w gronie drużyn z dorobkiem dwóch punktów. Dalej powinno być łatwiej, bo inni będą mierzyć się z faworytami. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że o kolejny, drużynowy szachowy medal dla Gorzowa, tym razem będzie trudno.

Rywalizację w szachowych mistrzostwach Polski można śledzić na bieżąco na stronie internetowej www.ligaszachowa.pl

WYNIKI GORZOWIAN NA PIERWSZYM ZDJEŹDZIE:

KSz Stilon Gorzów - Wisła Kraków 4:2, KSz Stilon - KSz Wasko Hetman Katowice 1:5, KSz Stilon - Baszta MOS Żnin 2:4.

Kolejność po trzech rundach: 1. Wasko Hetman Katowice - 6 pkt, 2. Akademia Szachowa Future Processing Gliwice - 6 pkt, 3. Votum SA Polonia Wrocław - 5 pkt, 4. Baszta MOS Żnin - 4 pkt, 5. Warsaw Sharks - 3 pkt, 6. MLKS Nadnarwianka Pułtusk - 2 pkt, 7. KSz Stilon Gorzów - 2 pkt, 8. Rotmistrz Grudziądz - 2 pkt, 9. Wisła Kraków - 0 pkt, 10. SSz Gminy Pawłowice - 0 pkt.