Wiało, bujało, ale w końcu najlepsi kajakarze dotarli do mety i zabrali medale

30. Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie, Lubniewice 2014

30. Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie, Lubniewice 2014 (Fot. Urząd Miejski w Lubniewicach)

Lubniewice gościły kilkuset uczestników 30. Długodystansowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie. Rozdano medale w 37 konkurencjach od dzieci do weteranów. W najbardziej prestiżowych wyścigach, w których do pokonania było 10 km, wśród najlepszych znaleźli się także przedstawiciele gorzowskich klubów.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

To nie były łatwe zmagania, bo pogoda tym razem nie rozpieszczała startujących. Kajakarze kolejny raz jednak potwierdzili, że im jakiekolwiek warunki na wodzie nie są straszne, byle tylko dało się wiosłować. Faworyci dzielnie pokonywali malownicze zakątki jeziora Lubiąż i przypływali do mety na czołowych miejscach.

Który z gorzowskich medali był najcenniejszy? Chyba ten w rywalizacji męskich, kajakowych dwójek. 27-letni Arkadiusz Krajewski (jeden z organizatorów mistrzowskiej imprezy) i Andrzej Gryczko - osada K-2 z Admiry Gorzów - zajęli trzecie miejsce. I nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdy nie wiek drugiego z naszych zawodników. - Zapamiętam ten dzień do końca życia, mając 46 lat, jakby na ukoronowanie kariery, jeszcze raz znalazłem się na podium prestiżowych zmagań. Piękna sprawa, dziękuję młodszemu koledze, który bardzo mi w tym pomógł - powiedział Gryczko. - Do medalu w dwójce dorzuciłem też brąz w jedynce - dodał Krajewski. - Oba krążki smakują znakomicie, bo wiem ile one mnie kosztowały, gdy musiałem dzielić role zawodnika i organizatora.

Z seniorów z gorzowskich klubów, w dekoracjach na plaży miejskiej i lubniewickim rynku, dwukrotnie uczestniczyła także 25-letnia kajakarka AZS AWF Paulina Wiewióra - druga w K-1 i złota razem z Klaudią Szewczyk w K-2. W tej drugiej konkurencji wicemistrzostwo wywalczył kolejny duet AZS AWF - Agnieszka Kowalczyk i Klaudia Kujawa. W K-1 drugi był ich kolega klubowy Marcin Nickowski. I na koniec jeszcze o sukcesach naszych nadziei - juniorów z MKKS. 18-letni Karol Pecyna wygrał rywalizację K-1 i K-2 razem z Michałem Szalą. Natalia Surlas była trzecia w K-1.

Wszystkie wyniki, medalowe miejsca pozostałych naszych reprezentantów w innych kategoriach wiekowych, można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Admiry Gorzów.

Zobacz także
  • Grand Prix Puchar Polski w pływaniu Gorzowski motylek na podium Grand Prix
  • Najpiękniejsze na sportowej uczelni [3xWIDEO, ZDJĘCIA]
  • Natalia Wojtuściszyn kończy polską, pierwszą zmianę w saneczkarskiej sztafecie Szczęśliwa ósemka sztafety, Natalia Wojtuściszyn najlepsza z biało-czerwonych