Sportowcy otrzymali 65 tys. zł od miasta [WIDEO, ZDJĘCIA]

To są nagrody oraz stypendia za sportowe zasługi w ubiegłym roku. Otrzymali je najlepsi zawodnicy, medaliści mistrzostw Polski oraz ich trenerzy - łącznie 107 osób. - Mam nadzieję, że większość z naszych sportowców jest wystarczająco zmotywowana do trenowania w barwach Gorzowa - powiedział szef gorzowskiego sportu Tomasz Kucharski.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Wyróżnieni sportowcy to zawodnicy gorzowskiej Słowianki, WM Bars, GKPW 59, AZS AWF, TKKF Stilon, Klubu Szachowego Stilon, MKKS, BKS Orkan, UKS Mieszko, KSW Sekret, Pretorian oraz niepełnosprawni zawodnicy GZSN Start. - Nagrodziliśmy zawodników w kategoriach juniorskich, którzy są bezpośrednim zapleczem sportu seniorskiego. Chcemy im w ten sposób podziękować za osiągnięte wyniki - zaznaczył Tomasz Kucharski, dyrektor wydziału sportu i turystyki. - Mam nadzieję, że większość z naszych sportowców jest wystarczająco zmotywowana do trenowania w barwach Gorzowa. A te nagrody będą tylko dodatkową zachętą do tego.

Największy sukces wśród nagrodzonych odniosła Milena Olszewska, łuczniczka GZSN Start. Milena pod koniec ubiegłego roku zdobyła indywidualnie brązowy oraz złoty medal w mikstach w łuczniczych mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych.

Ponadto wszyscy stypendyści zdobyli minimum brązowy krążek na mistrzostwach Polski. Natomiast najstarsza grupa zawodników mogła się pochwalić między innymi złotym medalem mistrzostw Polski. - Trenuję od pięciu lat i jak widać ciężka praca w końcu się opłaciła. Razem z kolegami zdobyłem srebrny medal na mistrzostwach Polski juniorów młodszych w sztafecie 4x400 m. Niestety warunki do trenowania w Gorzowie nie są najlepsze. Nie mamy profesjonalnego stadionu, ale jakoś musimy sobie radzić - podkreślał Wiktor Ciejka, sprinter AZS AWF.

Największą grupę wyróżnionych osób stanowili stypendyści. Aż 75 młodych zawodników otrzymało gratyfikacje, które były zróżnicowane i wynosiły łącznie 34,3 tys. zł. Z kolei 15 sportowców otrzymało nagrody pieniężne na kwotę 13,2 tys. zł. Wyróżnieni zostali również trenerzy. Uhonorowanych zostało łącznie 17 osób, które otrzymały nagrody o wartości 17,8 tys. zł. - Jest to niezmierna radość, że nasza praca została zauważona i doceniona. Dzięki temu mamy jeszcze większą motywację do działania i zdobywania jak najlepszych wyników. Tym bardziej, że mamy zdolną młodzież, która chce się angażować - stwierdziła Izabela Zaleska-Posmyk, trenerka lekkoatletów AZS AWF.