Gorzowianin zawsze pływał fair, teraz ma złoto i srebro [ZDJĘCIA]

Daniel Przybysz ze złotym i srebrnym medalem, a Klaudia Szczuka z brązowym. To dorobek reprezentantów MKP Słowianka podczas mistrzostw Polski w pływaniu, które odbyły się w Gorzowie i Opolu.
Przed rokiem Daniel Przybysz miał w garści brązowy medal MP, ale... - Wiedziałem, że popełniłem błąd, za który jest dyskwalifikacja. Nie dotknąłem w poprawny sposób ściany podczas nawrotu - opowiadał gorzowski pływak. - Poszedłem do szatni, chwilę pomyślałem. Porozmawiałem z kolegami. Wreszcie ruszyłem do trenerki i oświadczyłem jej, że nie mogę tak tego zostawić. Poinformowałem sędziów o swoim błędzie.

Minął rok i zawodnik MKP Słowianka, który pokazał swoim rówieśnikom, co to znaczy postawa fair play, trzyma w rękach dwa krążki mistrzostw Polski 16-latków. Podczas zawodów, rozgrywanych na basenie w Gorzowie, Przybysz był drugi na 200 m stylem dowolnym - jego czas 1.52,44 był jednym z bardziej wartościowych wyników mistrzostw. W finale na połowie krótszym dystansie nasz kraulista uzyskał identyczny rezultat jak Jakub Książek z MKP Kołobrzeg - 51,85. Obu pływakom przyznano złote medale. - Super jest snuć plany przed zawodami i w trakcie startów je zrealizować - mówił szczęśliwy gorzowski multimedalista. - Liczyłem na dobre występy w stylu dowolnym i udało się. Takie wyniki na pewno zmotywują mnie do jeszcze mocniejszej pracy. Zrobię wszystko, aby powtórzyć te sukcesy w sezonie letnim.

Przybysz był jedynym ze Słowianki, który na domowym basenie sięgał po medale, ale to wcale nie znaczy, że w rywalizacji z rówieśnikami był osamotniony. Na czwartych, piątych miejscach dopływały do mety Natalia Szelwach i Oliwia Bejuk, blisko podium były również gorzowskie sztafety.

W tym samym czasie w Opolu rywalizowali o medale 17- i 18-latkowie. Z dziesięciu reprezentantów MKP Słowianka na podium wspięła się 17-latka Klaudia Szczuka, która wywalczyła brązowy medal na 50 m st. klasycznym (32,77).