Co nasi siatkarze zdziałają w Szczecinie? Na szali cała ich przyszłość

Gorzowscy drugoligowcy wiedzą, że tego meczu w żadnym wypadku nie wolno im przegrać, nie mogą też z siatkarzami Morza dzielić się punktami. - Mamy w głowach walkę o trzy punkty, wtedy baraże o I ligę znów staną się bardzo realne - powiedział Paweł Maciejewicz, atakujący GTPS.
W tej chwili nasz zespół traci do szczecinian 6 pkt, a więc akurat tyle, ile można odrobić w dwóch starciach z Morzem w drugiej fazie rywalizacji. Na razie z tym rywalem nie potrafiliśmy sobie poradzić. Gorzowscy siatkarze wierzą jednak, że aktualnie są znacznie lepszą drużyną niż w pierwszej części sezonu i po sobocie te rozgrywki nie będą jeszcze dla nich stracone. - Droga jest jednak bardzo daleka, bo przecież musimy wygrywać wszystko i liczyć też na potknięcia Morza - mówił najbardziej doświadczony zawodnik GTPS Paweł Maciejewicz. - Ostatni nasz mecz z Poznaniem był bardzo dobry, ale mamy świadomość, że w Szczecinie trzeba będzie zagrać jeszcze lepiej.

Całą rozmowę z Pawłem Maciejewiczem można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej GTPS. Czy w sobotni wieczór gorzowianie nareszcie zagrają na miarę oczekiwań i przełamią dominację w pierwszej grupie II ligi Olimpii Sulęcin i Morza? Muszą, drugiej szansy już w tym sezonie nie dostaną.

PROGRAM 3. KOLEJKI DRUGIEGO ETAPU: Morze Bałtyk Szczecin - GTPS Gorzów (hala SDS przy ul. Wąskiej 16, sobota, godz. 19), AZS UAM Poznań - Olimpia Sulęcin.1. Olimpia Sulęcin2156:0
2. Morze Bałtyk Szczecin293:4
3. GTPS Gorzów233:3
4. AZS UAM Poznań231:6
Po drugiej fazie dwa najlepsze zespoły awansują do turniejów o I ligę.