Od teraz dla naszych siatkarzy każdy mecz będzie tym najważniejszym

- Liczę, że teraz to my ogramy wszystkich - trener GTPS Krzysztof Kocik wciąż wierzy w swoją drużynę. Aby w maju zagrać o pierwszą ligę, gorzowianie muszą w drugim etapie rywalizacji odrobić sześć punktów straty i znaleźć się w czołowej czwórce przynajmniej na drugiej pozycji.
W drugiej fazie drugoligowcy znów zagrają systemem "każdy z każdym", mecz i rewanż, ale bez zaliczenia zdobyczy z pierwszego etapu. Gorsza wiadomość dla siatkarzy GTPS jest taka, że tylko gorzowianie zaczynają od zera - za dobre wyniki w dotychczasowych spotkaniach, przed kolejnymi sześcioma kolejkami, najlepsza trójka odpowiednio otrzymała 9, 6 i 3 pkt. Zespół Krzysztofa Kocika zajął czwartą pozycję... - Czy na pierwszym, czy na czwartym miejscu, teraz każdy, który chce grać aż do maja, będzie musiał przede wszystkim wygrywać - szkoleniowiec GTPS absolutnie nie traci wiary. - Także w zespole nie widzę jakiejś rezygnacji, wręcz przeciwnie. Liczę, że jeszcze pokażemy, na co nas stać, ile jesteśmy warci. Od 1 lutego każdy mecz będzie tym najważniejszym, nie tylko dla Gorzowa, ale dla wszystkich ekip w tej grupie.

Właśnie w lutym bardzo wiele powinno się wyjaśnić, wtedy gorzowianie zagrają z rewelacją pierwszej grupy w Sulęcinie (w najbliższą sobotę), a także z Morzem w Szczecinie. Na wyjazdach będą się ważyć losy GTPS, bo nie zakładamy, że w swojej hali nasi siatkarze tym razem coś zgubią, bo wtedy ten sezon przedwcześnie dla nich się skończy. Po ostatnich pojedynkach mamy problemy kadrowe, na kontuzje narzekają Patryk Wojtysiak i Michał Kocoń. - Nie będziemy się jednak niczym tłumaczyć. Na boisku musimy udowodnić, że zasługujemy w tych rozgrywkach na coś więcej, w skupieniu i spokoju przygotowujemy się do kluczowych gier - zakończył gorzowski trener.

PROGRAM DRUGIEJ FAZY W PIERWSZEJ GRUPIE:

1. kolejka, sobota 1 lutego: Olimpia Sulęcin - GTPS Gorzów (godz. 17), Morze Bałtyk Szczecin - AZS UAM Poznań.

2. kolejka, sobota 8 lutego: GTPS - AZS UAM (godz. 17), Olimpia - Morze Bałtyk.

3. kolejka, sobota 22 lutego: Morze Bałtyk - GTPS, AZS UAM - Olimpia.

4. kolejka, sobota 8 marca: GTPS - Olimpia, AZS UAM - Morze Bałtyk

5. kolejka, sobota 15 marca: AZS UAM - GTPS, Morze Bałtyk - Olimpia.

6. kolejka, sobota 29 marca: GTPS - Morze Bałtyk, Olimpia - AZS UAM.1. Olimpia Sulęcin090:0
2. Morze Bałtyk Szczecin060:0
3. AZS UAM Poznań030:0
4. GTPS Gorzów000:0
Po drugiej fazie dwa najlepsze zespoły awansują do turniejów o pierwszą ligę.