Sport.pl

Lubuskie w ruchu

Aż 105 szkół i przedszkoli z województwa lubuskiego zgłosiło się do ogólnopolskiej akcji ?Ćwiczyć każdy może? w ramach trwającego Roku Szkoły w Ruchu. Ma on promować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży. Zgłoszenia do akcji trwają do 8 grudnia.
Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez ministra edukacji narodowej Rokiem Szkoły w Ruchu. W jego ramach promowana jest akcja "Ćwiczyć każdy może", która ma zachęcać szkoły i przedszkola do aktywnego wypełniania czasu uczniów nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego i zajęć sportowych. Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Do tej pory do udziału w akcji "Ćwiczyć każdy może" zgłosiło się 2,7 tysiąca szkół i przedszkoli z całego kraju, z czego 105 z województwa lubuskiego. Poniżej przedstawiamy ilość szkół zgłoszonych z poszczególnych powiatów:

powiat gorzowski - 5 zgłoszonych do akcji,

powiat krośnieński - 14 zgłoszonych do akcji,

powiat m. Gorzów Wielkopolski - 19 zgłoszonych do akcji,

powiat m. Zielona Góra - 8 zgłoszonych do akcji,

powiat międzyrzecki - 6 zgłoszonych do akcji,

powiat nowosolski - 3 zgłoszone do akcji,

powiat słubicki - 8 zgłoszonych do akcji,

powiat strzelecko-drezdenecki - 5 zgłoszonych do akcji,

powiat sulęciński - 4 zgłoszone do akcji,

powiat świebodziński - 1 zgłoszona do akcji,

powiat wschowski - 5 zgłoszonych do akcji,

powiat zielonogórski - 9 zgłoszonych do akcji,

powiat żagański - 9 zgłoszonych do akcji,

powiat żarski - 9 zgłoszonych do akcji.

Szkoły i przedszkola swoimi pomysłami na zabawy w ruchu (m.in. roztańczone przerwy, przeciąganie liny, rajd parasolowy, czy tydzień z ping-pongiem) dzielą się na specjalnie utworzonym profilu na Facebooku.

Rok Szkoły w Ruchu na FacebookuMinister edukacji narodowej zaprosił również do współpracy instytucje rządowe, środowiska sportowe, naukowe i organizacje pozarządowe. Wszystkie działania Roku Szkoły w Ruchu mają promować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorzy informują, że jeszcze do 8 grudnia nauczyciele i dyrektorzy mogą zgłaszać swoje szkoły i przedszkola do udziału w akcji "Ćwiczyć każdy może". Wszystko za pośrednictwem strony internetowej http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/index.php/formularz.

Dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!Więcej o: