Nasi siatkarze podleczyli się, chcą budować nową serię zwycięstw

Pierwsza przegrana w tym sezonie w poprzedniej serii kosztowała GTPS pozycję lidera. Przed nami starcie z naciskającą nas Olimpią Sulęcin. - Przerwa dobrze nam zrobiła, bo wcześniej kontuzje bardzo komplikowały nam życie - powiedział przed sobotnim meczem trener gorzowian Radosław Maciejewicz.
Wszyscy zdrowi i trenują! - pod takim hasłem rozpoczynały się nareszcie zajęcia gorzowian w ostatnim tygodniu. Druga liga nie grała od 26 października. W GTPS mieli więc kilka dni oddechu, aby dojść do ładu z urazami, tym bardziej że z tych cierpiących właściwie można było złożyć meczową szóstkę. - Rozgrywającego też ostatnio mieliśmy przeziębionego, a więc właściwie tak było - opowiadał trener GTPS Radosław Maciejewicz. - Cały czas nie mam pełnego składu, bo mój brat Paweł jeszcze potrzebuje trochę czasu, aby dojść do pełnej formy, ale to, co miałem na treningach wcześniej, a dziś, to teraz jest pełen komfort. Brak stabilizacji musiał odbić się na naszej grze, oddaliśmy dwa punkty zespołowi ze Szczecina. Mam jednak nadzieję, że limit problemów już wyczerpaliśmy i w pełnym, mocnym, zdrowym składzie odkujemy się w rewanżu.

W sobotę o godz. 16.30, w hali przy ul. Czereśniowej, gorzowianie podejmą trzecią w tabeli Olimpię Sulęcin. Oba zespoły dzieli w tabeli tylko punkt. GTPS przegrał z Morzem 2:3. W takich samych rozmiarach, również u siebie, przegrała ze szczecinianami Olimpia, która także uległa 2:3 AZS w Poznaniu. - Przed nami kolejna próba sił z rywalem, którego pewnie spotkamy na swojej drodze również w drugiej fazie rozgrywek, gdy liga podzieli się na górną i dolną czwórkę - powiedział trener Maciejewicz. - Musimy wrócić do wygrywania, mamy na to plan. Mecz z pewnością będzie ciekawy i wyrównany.

PROGRAM 6. KOLEJKI: GTPS Gorzów - Olimpia Sulęcin (sobota, godz. 16.30, hala przy ul. Czereśniowej), Orion Sulechów - LO MS Świnoujście, Orzeł Międzyrzecz - AZS UAM Poznań, Wilki Wilczyn - Morze Bałtyk Szczecin.1. Morze Bałtyk Szczecin51215:7
2. GTPS Gorzów51214:7
3. Olimpia Sulęcin51113:7
4. AZS UAM Poznań51013:9
5. Wilki Wilczyn5711:11
6. Orzeł Międzyrzecz569:11
7. Orion Sulechów526:15
8. LO MS Świnoujście501:15
Czołowa czwórka po fazie zasadniczej zagra w drugiej rundzie o dwa miejsca w turniejach o awans do pierwszej ligi.