Nasza mistrzyni dostała klucze do nowego mieszkania i powoli zacznie się urządzać [ZDJĘCIA]

Miasto nagrodziło tegorocznych medalistów mistrzostw świata i Europy. Była też zaległa nagroda specjalna, jeszcze za brąz na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku - kajakarka Karolina Naja z AZS AWF odebrała klucze do mieszkania. Za to mistrzyni ma być wzorem dla tych, którzy chcieliby pójść w jej ślady. Liczymy też, że z wielkich imprez przywiezie kolejne medale dla Gorzowa.
Fundowanie mieszkań to gorzowska tradycja. Podobnie wyróżnieni zostali wcześniejsi medaliści igrzysk z Gorzowa. Dwukrotny mistrz olimpijski, wioślarz Tomasz Kucharski - dziś szef sportu w mieście - dostał największe mieszkanie (swoje stare lokum oddał jednak w zasoby ADM). Kawalerki otrzymały kajakarki Aneta Pastuszka (obecnie Konieczna) i Beata Sokołowska-Kulesza (za brązowy medal z Sydney w 2000 r.), z nowego lokum mógł także cieszyć się złoty medalista z Pekinu, wioślarz Michał Jeliński. - Robimy to z nadzieją, że medaliści zwiążą się na lata z Gorzowem i patrząc na historię, to się udaje - przekonywał prezydent miasta Tadeusz Jędrzejczak. - To są nasi mistrzowie, oni sławią Gorzów. Pełnią też inną, tak samo istotną rolę. Są wzorem dla tych, którzy próbują iść w ich ślady.

Karolina Naja cierpliwie czekała na swoją kolej. Ostatecznie wybrała mieszkanie przy ul. Warszawskiej, oczywiście z widokiem na rzekę Wartę... Radni zgodzili się na przekazanie na ten cel 170 tys. zł. Nasza mistrzyni kajakarstwa otrzymała klucze do dwupokojowego lokum, 49 metrów kwadratowych. Po pięcioletniej karencji mieszkanie stanie się jej własnością. Dla 23-latki to świetna wiadomość, choć również... - Trochę przerażająca - śmiała się Naja, gdy już miała klucze w ręce. - Tam są wyłącznie białe ściany, kiedy ja się urządzę, przecież już w październiku trzeba wracać do treningów, muszę też odrobić zaległości na uczelni, a potem życie od obozu do obozu. A całkiem na poważnie, to przede wszystkim bardzo dziękuję. Moje życie po medalu nabrało niesamowitego tempa, te wszystkie miłe chwile, które mnie spotkały, to jest po prostu szok. Oczywiście to jest dodatkowa motywacja do pracy. Wracając do Gorzowa, będę już tu miała swój własny kąt. Fajnie. Powolutku tam sobie wszystko poukładam tak, jak sobie wymarzę. Widok z okna na wodę, ale nikt chyba nie przypuszczał, że będzie inaczej [śmiech].

W miejskiej puli na nagrody dla zawodników i trenerów, za sukcesy w 2013 roku, było ponad 40 tysięcy złotych. W poszczególnych kopertach znalazło się od tysiąca do 2 tys. zł.

WYRÓŻNIENI SPORTOWCY:

Paulina Dudek - złoty medal w ME do lat 17, TKKF Stilon, piłka nożna kobiet; Aleksandra Janicka - srebrny medal ME juniorów, IV m-ce MŚ juniorów, MKKS, kajakarstwo; Karol Pecyna - brązowy medal ME juniorów, MKKS, kajakarstwo; Kamil Dragun - złoty medal ME drużynowych, tytuł arcymistrza, KSz Stilon, szachy; Angelika Ferlin - brązowe medale indywidualnie i drużynowo ME młodzieżowców, UKS Mieszko, sumo; Sylwia Krzemień - srebrny i brązowy medal ME seniorów, UKS Mieszko, sumo; Andrzej Mazurek - brązowe medale indywidualnie i drużynowo ME młodzieżowców, UKS Mieszko, sumo; Aleksandra Dopierała - brązowy medal MME, GSSiR Jamniuk, ju-jitsu; Emanuela Mickiewicz - brązowy medal ME juniorów, AZS AWF, sumo; Aleksandra Nowak - brązowy medal ME kadetów, AZS AWF, sumo; Lawrence Drojetzki - brązowy medal ME w maratonie kajakowym, AZS AWF, kajakarstwo; Karolina Naja - dwa srebrne medale i brązowy MŚ seniorów, dwa złote i srebrny ME, złoty medal MME, AZS AWF, kajakarstwo; Zbigniew Schodowski - srebrny medal ME, IV m-ce w MŚ, AZS AWF, wioślarstwo; Maciej Lepiato - złoty medal w skoku wzwyż, brązowy medal w skoku w dal, GZSN Start, lekka atletyka; Mateusz Michalski - dwa złote medale MŚ w sprintach, 100 i 200 m, GZSN Start, lekka atletyka; Bartosz Tyszkowski - złoty medal w pchnięciu kulą MŚ, GZSN Start, lekka atletyka; Łukasz Wietecki - srebrny medal MŚ 800 m, GZSN Start, lekka atletyka; Michał Głąb - brązowy medal MŚ w pchnięciu kulą, GZSN Start, lekka atletyka; Łukasz Mamczarz - brązowy medal MŚ skok w dal, GZSN Start, lekka atletyka; Ryszard Rogala - brązowy medal ME, GZSN Start, podnoszenie ciężarów.

WYRÓŻNIENI TRENERZY:

Małgorzata Mierkiewicz - MUKS Stilon, piłka nożna kobiet; Małgorzata Kitowska - Mieszko, sumo; Aleksander Czerwoński - KSz Stilon, szachy; Marek Bohdziun - MKKS, kajakarstwo; Grzegorz Biegański - GSSiR Jamniuk, ju-jitsu; Tomasz Zieliński - AZS AWF, sumo; Robert Drojetzki - AZS AWF, kajakarstwo; Marek Zachara - AZS AWF, kajakarstwo; Piotr Basta - AZS AWF, wioślarstwo; Zbigniew Lewkowicz - GZSN Start, lekka atletyka.