Sport.pl

Żużel, moje życie. Co to będzie? Zobaczycie!

Bogusław Nowak: Motocykle żużlowe, członkowie Złotej Stali oraz czołowi żużlowcy Polski z lat 70. minionego stulecia, to wszystko czeka na widzów inscenizacji meczu w Teatrze Osterwy.
Były polski żużlowiec, trener sportu żużlowego, reprezentant Stali Gorzów Bogusław Nowak oraz Mirosław Wieczorkiewicz ceniony w świecie żużlowym dziennikarz i fotoreporter, znawca żużla. Oni odpowiadają za imprezę "Żużel moje życie", która odbędzie się 28 września o godzinie 18 w teatrze Osterwy.

Czego mogą spodziewać się widzowie, którzy odwiedzą teatr? - Będziemy chcieli rozegrać normalny mecz żużlowy. Stal Gorzów kontra reprezentacja Polski - twierdzi Nowak. - Będą cztery motocykle z lat siedemdziesiątych. Takie, na jakich kiedyś startowałem. Zostaną wyznaczone pola startów, będzie start-maszyna. Chcemy, żeby wytworzyła się atmosfera zawodów. Będzie także spiker, kierownik zawodów, kierownik drużyny, mechanik, sędzia, lekarz, reporter przeprowadzający wywiady - wylicza były żużlowiec. - Będzie można przyjść z transparentami, trąbkami. W trakcie widowiska widzowie będą mogli wypełnić również okolicznościowe programy zawodów. Będą one wyjątkowe, bo z fotografiami z przełomu lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych - dodaje Wieczorkiewicz.

Na pomysł imprezy wpadł Bogusław Nowak, który wraz ze swoją fundacją Na Rzecz Zasłużonych Zawodników Sportowych pomaga m.in. byłym żużlowcom. Tak jest i tym razem. - To impreza charytatywna. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na turnus rehabilitacyjny w Gościmiu dla byłych zawodników Stali Gorzów. Ciężko o pozyskanie pieniędzy, dlatego też liczymy na wsparcie innych. Cel jest szczytny - mówi Bogusław Nowak. - Będzie to jednorazowa impreza w Gorzowie. Mamy nadzieję, że przyjdzie dużo osób - dodaje Wieczorkiewicz.

Wśród składów obu drużyn można znaleźć wiele nazwisk, które dla fanów czarnego sportu nie są obce. W Stali Gorzów wystąpią: Andrzej Pogorzelski, Bogusław Nowak, Jerzy Padewski, Ryszard Fabiszewski, Jerzy Rembas, Ryszard Dziatkowiak, Marek Towalski, Mieczysław Woźniak, Roman Jóźwiak, a kierownikiem drużyny będzie Roman Bukartyk. Natomiast w składzie reprezentacji Polski znajdą się: Andrzej Wyglenda, Antoni Fojcik, Andrzej Huszcza, Zbigiew Marcinkowski, Zenon Plech, Józef Jarmuła, Stanisław Rurarz, Andrzej Jurczyński, Marek Kępa, kierownikiem drużyny zostanie Antoni Galiński.

- To są nazwiska, które w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych coś znaczyły. Mam nadzieję, że pokolenie starszych kibiców to doceni i z przyjemnością spotka się z nami w teatrze - mówi Bogusław Nowak. - Atrakcją dodatkową będą wywiady z każdym zawodnikiem po ukończonym biegu. Samą imprezę rozpoczniemy piosenką 60-lecia Stali Gorzów. Dodatkowym urozmaiceniem będzie występ gorzowskiego iluzjonisty Zbigniewa Brzozowskiego. Przedstawi on swój program w trakcie przerwy pomiędzy biegami. W przerwie będzie można również zrobić sobie zdjęcia z zawodnikami. Na sam koniec będzie licytacja plastronów, w których wystąpią zawodnicy. Na każdym z nich będą nasze autografy - wylicza pomysłodawca.

Do inicjatywy przyłącza się również gorzowski klub żużlowy. - Zapraszam wszystkich kibiców na tak szczytną imprezę. Myślę, że warto zobaczyć zawodników, którzy w przeszłości dawali dużo radości kibicom i tym wszystkim, którzy są związani z żużlem. Sam nie znam szczegółów i jestem ciekaw, jak to będzie wyglądało. Dlatego zapraszam do odwiedzenia teatru - dodaje Piotr Paluch, trener Stali Gorzów.

Bilety na spektakl "Żużel - moje życie" opowiadający o czarnym sporcie z lat 70. można kupić od 18 września w kasach teatru i u Bogusława Nowaka pod numerami telefonów 694 106 492 lub 888 820 681. Kosztują 50 zł.

Programy będzie można nabyć bezpośrednio przed imprezą w teatrze.

Dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!