Dziesięciu zawodników, osiem medali, cztery złote - tak walczy gorzowski Start na świecie

Tak jak rok temu podczas paraolimpiady w Londynie, gwiazdą mistrzostw świata osób niepełnosprawnych w Lyonie był sprinter Startu Gorzów Mateusz Michalski, który wywalczył złote medale na 100 i 200 metrów. - Z poprzednich mistrzostw w Nowej Zelandii przywieźliśmy siedem krążków, teraz o jeden więcej. Trudno więc nie być szczęśliwym - powiedział trener gorzowskiej ekipy Zbigniew Lewkowicz.
Oprócz wspomnianego Michalskiego, dwa medale zdobył również Maciej Lepiato. Wiedzieliśmy, że jest świetnym skoczkiem wzwyż, bo przecież z powodzeniem rywalizuje również ze zdrowymi zawodnikami. Do złota w swojej koronnej konkurencji lekkoatleta Startu Gorzów dorzucił tym razem brąz w skoku w dal.

Medale dla Polski i naszego klubu wywalczyli także: Bartosz Tyszkowski - złoto w pchnięciu kulą, Łukasz Wietecki - srebro w biegu na 800 m, Łukasz Mamczarz - brąz w skoku wzwyż i Michał Głąb - brąz w pchnięciu kulą.

Łącznie Polska zdobyła we Francji 26 medali - 10 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych. Ten dorobek dał biało-czerwonym ósme miejsce wśród 67 krajów. Pierwsze miejsce zajęła Rosja - 53 medale, drugie USA - 52, a trzecie Brazylia - 40.