Dziesięć złotych medali gorzowscy kajakarze przywożą z mistrzostw Polski

Najlepiej kolekcjonowanie pierwszych miejsc szło gorzowianom w duetach. Cenny sukces dołożyła w jedynce Karolina Naja, która na olimpijskim dystansie 200 metrów pokonała etatową reprezentantkę Polski w tej konkurencji Martę Walczykiewicz z Kalisza.
Panie z gorzowskiego klubu pokazały podczas mistrzostw kraju seniorów, że ani myślą oddawać miejsc w ścisłej czołówce, a nasza medalistka olimpijska z Londynu Karolina Naja walczyła w pięciu finałach i wszystkie wygrała. Gorzowianki dominowały w rywalizacji kajakowych dwójek i czwórek.

Miłą niespodzianką są trzy złote medale naszego duetu kanadyjkarzy - Joshua Drojetzki, Wiktor Głazunow. Najbardziej widowiskowym złotem było to zdobyte przez nasze panie w sztafecie - ta konkurencja szczególnie porywa kibiców. Pierwsze miejsce na 5 km zajęła też kajakarka AZS AWF Gorzów - Paulina Wiewióra.

W 75. mistrzostwach Polski w Bydgoszczy wystartowało ponad 200 kajakarek i kajakarzy.