Dominacja młodych piłkarek z Gorzowa trwa. W Coca-Cola Cup znów są pierwsze!

Huczny finał Coca-Cola Cup 2013 na krakowskim Rynku: dziewczęta z Gimnazjum Sportowego nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim i chłopcy z Gimnazjum Sportowego w Gliwicach zwycięzcami tegorocznej edycji turnieju. Gorzowianki pojadą na obóz treningowy do Juventusu Turyn.
Blisko 40 tys. kibiców obserwowało mecze gimnazjalistów i spędzało czas w Strefie Aktywnego Życia. Na krakowskim Rynku nie zabrakło ambasadorów turnieju: piłkarza Roberta Lewandowskiego i aktorki Anny Dereszowskiej.

Jubileuszowa, 15. edycja turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup zakończyła się spektakularnym finałem rozegranym na krakowskim Rynku Głównym. Spośród blisko 3,5 tys. drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju 32 najlepsze walczyły o tytuł mistrzowski na specjalnie na tę okazję zbudowanym boisku z naturalną trawą. Wszystkie finałowe spotkania były bardzo zacięte i wyrównane. W kategorii dziewcząt w meczu o trzecie miejsce zawodniczki z Daleszyc pokonały rywalki ze Szczecina zaledwie 1:0. Na najwyższy stopniu podium ponownie stanęły dziewczęta z Gimnazjum Sportowego nr 2 w Gorzowie, które w finałowym spotkaniu rozgromiły aż 4:1 rywalki z Gimnazjum nr 48 w Warszawie. Triumfatorki miały w swoim składzie najlepszą bramkarkę turnieju - Joannę Rozmiarek. W kategorii chłopców do wyłonienia brązowych medalistów potrzebna była dogrywka. Ostatecznie wygrała drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Redzie, pokonując 4:3 Gimnazjum Sportowe nr 57 w Bydgoszczy. W finale najlepsi okazali się reprezentanci Gimnazjum Sportowego w Gliwicach, którzy po niezwykle wyrównanej walce pokonali Publiczne Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej 2:1, strzelając decydującego gola w ostatnich sekundach meczu.

Nagrodą główną dla najlepszych drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców jest wyjazd na obóz treningowy do jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Europie - Juventusu Turyn. - Zaskoczył mnie wysoki poziom sportowy meczów - przyznał Robert Lewandowski, który sam dwukrotnie występował w Coca-Cola Cup. - Jestem przekonany, że wielu spośród grających dziś w Krakowie zawodników pójdzie w moje ślady. Wszystkim życzę powodzenia i mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na boisku.

Finał Coca-Cola Cup 2013 to święto sportu dla wszystkich, nie tylko zawodników i ich kibiców. W Strefie Aktywnego Życia na wszystkich odwiedzających czekało wiele atrakcji - od spotkania z najlepszym polskim piłkarzem po liczne konkursy o charakterze sportowo-edukacyjnym i turniej w piłkarzyki. Każdy mógł sprawdzić się w prostych konkurencjach sportowych, np. jeździe na rowerku stacjonarnym, skakaniu na skakance czy utrzymaniu się na równoważni. Dodatkowo można było nauczyć się zagrań piłkarskich prezentowanych przez Roberta Lewandowskiego, porozmawiać z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetycznego, zagrać w siatkonogę, sprawdzić, jak spalić kalorie pochodzące z ulubionych przysmaków, czy skorzystać ze specjalnej maszyny, która zamienia wykonaną aktywność fizyczną w energię, jednocześnie ładując telefon komórkowy. W Strefie Powerade eksperci Centralnego Ośrodka Sportu i mistrz olimpijski Robert Korzeniowski opowiadali o prawidłowym nawodnieniu organizmu.