Sport.pl

Kibice przed derbami: "Bądźcie wytrwali, bo jesteście ze Stali!" [ZDJĘCIA]

Żużlowe derby ziemi lubuskiej zbliżają się wielkimi krokami. Stal zmierzy się z Falubazem w najbliższą niedzielę. Kibice nie mogą się już doczekać. W czasie weekendu w gorzowskiej Galerii Askana stanęła specjalna tablica, na której można wypisać swoje przesłanie do zawodników Stali.
Dopingować można nie tylko na stadionie - do takiego wniosku doszli wspólnie przedstawiciele marketingu gorzowskiej Stali i Galerii Askana. Dali kibicom możliwość dodatkowej motywacji swoich idoli. Kibice, to niecodzienna okazja, by dotrzeć do żużlowców. W dniu derbów baner zostanie przewieziony na stadion. Stanie w parkingu przed zawodami.

Od niedzieli na specjalnym banerze sympatycy żółto-niebieskich mogą wpisywać osobiste przesłania.

- To było spontaniczne. Wsparcie drużyny jest zawsze cenne. Wpisów jest już całkiem sporo, a dopiero weekend za nami - podkreśla Jacek Gumowski, marketing menedżer Stali Gorzów.

Tablica szybko się zapełnia, dużo miejsca na niej nie zostało. Sympatycy wpisują swoje imiona, a także motywujące słowa. "Jesteśmy z wami!", "Bądźcie wytrwali, bo jesteście ze Stali!", "Nie zwracajcie uwagi na tabelę, Stal zawsze na czele" - czytamy na wielkim żółtym banerze.

Fanom nie brakuje też poczucia humoru. W Askanie znajdziemy pozdrowienia dla idoli przeróżnych. Jest wpis adresowany do Bartka Zmarzlika, ale też do... Justina Biebera. Czyżby żużel, podobnie jak muzyka, łagodził obyczaje?

- To dobra akcja. Bardzo motywująca. Nie oszukujmy się, w tym sezonie drużyna nie za dobrze jeździ. Może to zmotywuje zawodników do walki - komentuje 22-letni Wojtek z Gorzowa, sympatyk żółto-niebieskich.

Nie wszyscy fani patrzą jednak optymistycznie na tę akcję.

- Nie mam nic przeciwko, ale wydaje mi się, że to wyrzucanie kasy w błoto - twierdzi Łukasz, fan z Górczyna, który na mecze chodzi od ponad dekady. - Dzisiaj jedyną motywacją są chyba tylko pieniądze. Kibice frekwencją oraz dopingiem pokazują, że są z drużyną na dobre i na złe. To powinna być największa motywacja dla nich. A taki baner jest dobry dla fanów, którzy chcą napisać "Kocham Iversena, pojedź dla nas". Możliwe, że bardziej motywujące byłoby spotkanie twarzą w twarz zawodników z kibicami - dodaje gorzowianin.

Co na to żużlowcy? Adrian Szewczykowski, w przeszłości zawodnik Stali, dziś ścigający się w dalekim Krośnie, zauważa, że dla zawodników najważniejsze jest wsparcie z trybun. - Przed meczem staram się nie skupiać na tym, kto co wypisuje. To nie sprzyja koncentracji. Najbardziej motywuje i niesie doping kibiców podczas zawodów - zaznacza.

- Każda pozytywna rzecz, jak choćby ta akcja z tablicą, motywuje - podkreśla trener Stali Piotr Paluch i przyznaje, że czuje już przedderbowe napięcie. - Myślimy tylko o tym meczu. Zawodnicy muszą się dobrze zmotywować przed tym pojedynkiem. Trzeba będzie pojechać na 200 procent - przewiduje Paluch.

Żużlowe derby ziemi lubuskiej odbędą się już w niedzielę o godz. 16 na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Trwa przedsprzedaż biletów. Dziś wejściówki kosztują 60 i 50 zł na trybunę wysoką oraz 50 i 35 zł na trybunę niską. Od środy będą o 10 zł tańsze (wyjątek to ulgowy na trybunę niską - będzie obniżka z 35 na 30 zł).

Gazeta Wyborcza Gorzów - znajdź nas na Facebooku!Więcej o: