Sport.pl

Piłkarska wiosna przyjdzie później? To sezon też będzie dłuższy

Lubuska czwarta liga zakończy rywalizację dopiero 29 czerwca, a nie dwa tygodnie wcześniej jak planowano. - Takiemu rozwiązaniu należy tylko przyklasnąć. Anomalie pogodowe tej wiosny to nie wina klubów, aby karać je dodatkowymi terminami środowymi - powiedział wiceprezes Stilonu Gorzów Jacek Ziemecki.
Miało być tak: runda wiosenna w lubuskiej czwartej lidze startuje 16 marca, a ostatnią kolejkę oglądamy 15 czerwca. Dziś wiemy już, że ten plan zupełnie nie wypalił. Przez wyjątkowo przedłużającą się zimę. Organizatorzy rozgrywek odwołali nie tylko pierwszą serię spotkań rewanżowych, ale również dwie kolejne. Mamy 3 kwietnia, a piłkarzy wciąż na boiskach, w walce o punkty, nie widzieliśmy. Jeszcze dłuższą przerwę będzie miała drużyna Stilonu Gorzów. W najbliższą sobotę - czwarta liga ma nareszcie wystartować - nie pojedzie do Kożuchowa, bo Korona oddała mecz walkowerem. - Po odwołaniu naszych pojedynków z Mostkami i Ośnem Lubuskim, w zastępstwie dostaliśmy te spotkania w terminach środowych - opowiadał Jacek Ziemecki, wiceprezes gorzowskiego klubu. - Gdy jednak nie doszła do skutku również trzecia kolejka, a w niej nasz mecz z Drezdenkiem, cały terminarz został poważniej zmodyfikowany, a rozgrywki wydłużone. To bardzo dobra wiadomość, bo nikomu nie uśmiechało się walczyć w tylu terminach środowych. Teraz tego problemu już nie ma. W środę mamy zagrać mecz "na szczycie" z Formacją Port 2000 Mostki, ale to będzie dzień przed Bożym Ciałem, a więc już właściwie wolne, przedświąteczne popołudnie. Idealne dla dobrej piłki w wykonaniu murowanych kandydatów do awansu do trzeciej ligi - dodał Ziemecki.

Jakie są więc ostateczne, nowe terminy lubuskiej czwartej ligi? 16. kolejka, a w niej mecz Stilonu z Mostkami, odbędzie się w środę 29 maja. 17. rundę - i mecz Spójni Ośno Lubuskie ze Stilonem przeniesiony do Gorzowa - obejrzymy 8 czerwca, a 18. kolejka - także spotkanie gorzowian z Lubuszanin Drezdenko - zostanie rozegrana 15 czerwca.

17. i 18 kolejka zajęły więc weekendy, w czasie których rozgrywki w sezonie 2012/13 miały już finiszować. Stąd wydłużenie rywalizacji - 29. kolejka została przełożona na 22 czerwca, a 30. kolejka na 29 czerwca. Ostatnie dwie serie spotkań obligatoryjnie rozpoczną się o godz. 16.

Na pierwszy, ligowy mecz w 2013 roku stilonowcy zapraszają na swój stadion w sobotę 13 kwietnia. O godz. 16 zmierzą się z Polonią Słubice.

Znajdź nas na Facebooku!Więcej o: