Sport.pl

Stilonowcy byli dużymi optymistami. Pierwsza kolejka czwartej ligi jednak odwołana

Zima wygrywa z piłkarzami nożnymi z niższych klas. Dziś dowiedzieliśmy się, że hitowy mecz w lubuskiej czwartej lidze Stilon Gorzów - Formacja Port 2000 Mostki obejrzymy w późniejszym terminie.
Jeszcze w piątek pytaliśmy wiceprezesa Stilonu, czy patrząc na prognozy pogody, nie ma zagrożenia, że pierwsza kolejka rundy wiosennej, zaplanowana na 16 marca, zostanie odwołana? - Nie ma żadnych takich sygnałów. Myślę, że rozgrywki lubuskiej czwartej ligi ruszą zgodnie z planem - przewidywał Jacek Ziemecki. Okazuje się, że był zbyt wielkim optymistą, bo zima zaraz po sobotnim sparingu Stilonu z Wartą Gorzów, zaatakowała z ogromną siłą i jak mówią meteorolodzy, przynajmniej do końca tego tygodnia nie ma zamiaru ustąpić.

"Wydział Gier Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w Zielonej Górze informuje, że z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych odwołuje się pierwszą kolejkę rozgrywek mistrzowskich rundy wiosennej z terminu 16/17 marca 2013 r. we wszystkich klasach rozgrywkowych, tj. IV ligi, klasy okręgowej - południe, klasy A - gr. 1, 2, 3. Nowy termin rozegrania odwołanej kolejki dla poszczególnych klas rozgrywkowych zostanie ustalony przez Wydział Gier Lubuskiego ZPN w terminie" - taki komunikat ukazał się w poniedziałek na oficjalnej stronie internetowej LZPN. - Nie przypuszczałem, że spadnie jeszcze tyle śniegu - przyznał Ziemecki. - Dziś uważam, że choćby ze względu na jakość boisk i spadek atrakcyjności pojedynków rozgrywanych w tak trudnych warunkach innej decyzji być nie mogło. Liczymy, że teraz hit czwartej ligi zostanie przeniesiony na znacznie cieplejszy dzień, pewnie w środku tygodnia, ale i na późniejszą godzinę, i fani za kilka tygodni zobaczą mecz godny lidera i wicelidera rozgrywek, przyszłych trzecioligowców.

W tej sytuacji w najbliższy weekend stilonowcy rozegrają jeszcze jedną grę towarzyską, przeciwnik zostanie ustalony we wtorek. Liga ruszy w sobotę 23 marca (godz. 15.30). Wtedy gorzowianie zmierzą się ze Spójnią Ośno Lubuskie - mecz został przeniesiony do Gorzowa.

Więcej o: