Piłka ręczna. Wszystkie drużyny "Misia" na podium [ZDJĘCIA]

Trzeci, tym razem międzynarodowy, turniej szczypiorniaka poświęcony trenerowi Ryszardowi Straszyńskiemu, za nami. - Impreza rośnie w siłę i to cieszy, tak jak występy naszej młodzieży. Wszystkie gorzowskie zespoły znalazły się na podium - powiedział jeden z organizatorów Janusz Szopa.
Szopa prowadził podczas trwającego trzy dni turnieju najstarszy zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego Miś w kategorii 15-latków. W tej grupie wiekowej zgodnie z oczekiwaniami zdecydowany prym wiódł pierwszy zespół kadry województwa zachodniopomorskiego, który wygrał wszystkie mecze różnicą minimum 11 goli. W spotkaniu o drugie miejsce gorzowianie przegrali z Zagłębiem Lubin 15:18. - I tak jesteśmy zadowoleni, bo wszystkie drużyny Misia stanęły na podium - opowiadał nasz trener. - 12-latkowie w superstylu wygrali komplet swoich meczów, a zespół o rok starszy zajął drugie miejsce. Obie drużyny prowadził Paweł Cichoń. Takie wyniki pokazują, że idziemy dobrą drogą. Wystarczyły trzy edycje turnieju organizowanego przez Gimnazjum nr 9, aby jego prestiż wzrósł na tyle, że nie musimy się martwić o obsadę, a za to mamy sporą listę rezerwową. Oczywiście nie byłoby tego wszystkiego bez dużego grona osób, które chcą nam przy tej inicjatywie pomagać - dodał Szopa.

Młodzieżowe grupy szkolone w UKS Miś to aktualnie ostatnie bastiony piłki ręcznej w Gorzowie. Międzynarodowy turniej odbył się w momencie szczególnym, tuż po upadku seniorskiego zespołu GSPR, który został wycofany z rozgrywek pierwszej ligi. - Szczerze, to nie oglądamy się na te problemy, te zmiany są na dziś nieodwracalne - stwierdził Szopa. - Staramy się robić swoje, mamy pomysły na przyszłość, które chcemy przedstawić podczas drugiej części walnego zebrania gorzowskiego szczypiorniaka. Są istotne pieniądze z miasta dla najmłodszych, koniecznie trzeba je z głową zagospodarować, aby odbudowywać piramidę szkoleniową. Teraz ci chłopcy są naszą przyszłością, być może z tego wkrótce urodzi się powrót do dorosłej rywalizacji, bo gdy rozmawiamy we własnym gronie, to nikt sobie nie wyobraża, aby piłka ręczna w naszym mieście za chwilę została całkiem zapomniana. Na razie walczymy z młodzikami o jedno z dwóch pierwszych miejsc w regionie, aby zagrać w rozgrywkach centralnych. Jest na to duża szansa. Bezkonkurencyjnie w swojej kategorii są też młodzicy młodsi.

Tradycyjnym przerywnikiem między meczami młodzieży było starcie byłych gwiazd gorzowskiej piłki ręcznej z trenerami zespołów uczestniczących w turnieju "Miś". W trwającym 20 minut pojedynku padł remis 10:10.

Końcowa kolejność w poszczególnych kategoriach wiekowych:

rocznik 1998 i młodsi: 1. Kadra województwa zachodniopomorskiego - zespół A, 2. Zagłębie Lubin, 3. UKS Miś Gorzów, 4. Kadra województwa zachodniopomorskiego - zespół B, 5. Gimnazjum nr 4 w Lubinie, 6. UKS Orlik Świebodzin.

rocznik 2000 i młodsi: 1. SP 37 Szczecin, 2. UKS Miś Gorzów, 3. SP 55 Szczecin, 4, Nukleon Kostrzyn, 5. Gymnasium "Bertolt Brecht" Bad Freienwalde (Niemcy).

rocznik 2001 i młodsi: 1. UKS Miś Gorzów, 2. SP 55 Szczecin, 3. PSP 2 w Świebodzinie, 4. SP Chocianów, 5. UKS Spartakus Buk.