Sport.pl

Stilonowcy rozstrzelali rywali z tej samej ligi

W przedostatnim pojedynku sparingowym przed startem rywalizacji w czwartej lidze Stilon Gorzów łatwo pokonał Czarnych Witnica 4:2. W następny weekend próba generalna z Wartą Gorzów
Wiceliderzy w lubuskich rozgrywkach kończą przygotowania do hitowego otwarcia sezonu z liderem z Mostek w Gorzowie (16 marca o godz. 15.30). Obie drużyny, właściwie już nowi trzecioligowcy, przez całą zimę zbroiły się, myśląc już bardziej o tym, co czeka Stilon i Formację Port 2000 od nowego, bardziej wymagającego sezonu, a nie na wiosnę. Najpierw jednak obie ekipy w pierwszej kolejce zagrają o prestiż. - My już właściwie jesteśmy gotowi - mówił trener gorzowian Tomasz Jeż. - Ostatnie pozycje w wyjściowym składzie za chwilę przestają być niewiadomymi. Zawodnicy też już mówią o tym pojedynku, trudno się dziwić, wiosna zacznie się przecież od mocnego uderzenia.

Szkoleniowiec Stilonu koniecznie chciał, aby dwie ostatnie gry towarzyskie jego zespół zagrał już na naturalnym boisku, w warunkach podobnych do tych z ligowej inauguracji. Ostatecznie pojedynek z Czarnymi Browar Witnica został jeszcze przeniesiony do Baczyny. Gorzowianie wygrali 4:2 (3:0) - gole dla stilonowców strzelali Łukasz Maliszewski, Bartosz Werbski i Paweł Posmyk, a jedna bramka padła po strzale samobójczym. Po drobnych problemach zdrowotnych w akcji zobaczyliśmy znów Macieja Truszczyńskiego, a skład, który zagrał do przerwy - kto wie, czy nie bardzo podobny do przygotowywanego na Mostki - naprawdę zaimponował.

W najbliższą sobotę nasz czwartoligowiec zagra jeszcze z Wartą Gorzów. Pogoda z dnia na dzień się poprawia, w najbliższym tygodniu zapowiadane są temperatury nawet po kilkanaście stopni. Próba generalna przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych odbędzie zatem na głównej płycie stadionu przy ul. Olimpijskiej.

Stilon sprzedaje również karnety na rundę wiosenną. Więcej informacji tutaj.

Więcej o: