Oczekiwana porażka piłkarzy ręcznych w Wolsztynie. W sobotę pożegnanie z ligą

To było do przewidzenia. GSPR Gorzów przegrywa z Wolsztyniakiem w Wolsztynie 27:41. - Zrobiliśmy, co mogliśmy. Tak samo będzie w sobotę w ostatnim pojedynku, którym zespół seniorski pożegna się z rozgrywkami ligowymi - powiedział prowadzący naszą ekipę w dzisiejszym meczu Ryszard Patalas.
W pierwszych minutach gorzowianie przegrywali 2:3. Dalej gospodarze rzucili aż dziesięć bramek, my tylko cztery. - Do przerwy przewaga była już spora - opowiadał Ryszard Patalas, który tym razem nie pojawił się na boisku, bo drużyna w Wolsztynie musiała mieć opiekuna, a Piotr Gintowt nie mógł towarzyszyć zespołowi. - Gospodarze dobrze bronili i karcili nas z kontry. Wolsztyniak zawsze był mocny w tym elemencie i dziś znów to udowodnił. My tym razem pojechaliśmy w jedenaście osób. W bramce kilkoma super interwencjami błysnął Jarek Biedrawa, w polu najskuteczniejszy był Mateusz Wolski, cztery gole dołożył również prezes Robert Jankowski.

W najbliższą sobotę o godz. 18 Gorzów - pewnie na lata - będzie niestety żegnał się z seniorską piłką ręczną. We wtorek walne zebranie klubu zdecydowało, że po meczu ze Spójnią Gdynia drużyna GSPR zostanie wycofana z pierwszej ligi. - Dziś bardzo miło żegnali nas kibice w Wolsztynie, aż dreszczyk emocji przeszedł po plecach, bo nikt z nas nie potrafi pogodzić się z tą sytuacją - mówił Patalas. - Gospodarze w pełni rozumieli naszą sytuację, współczuli nam, że coś takiego musimy przeżywać. Mogliśmy im tylko pozazdrościć. Przez godzinę dopingowała ich pełna hala ludzi. Kiedy podobne chwile przeżyjemy z gorzowskim seniorskim zespołem w Gorzowie? Strasznie to wszystko przykre. W sobotę na pewno będzie jeszcze trudniej. Ważne, abyśmy powiedzieli sobie "do widzenia", a nie "żegnajcie". Nasze miasto, jeszcze niedawno goszczące Vive Kielce czy Wisłę Płock, bez pierwszej drużyny piłki ręcznej będzie o wiele uboższe - dodał opiekun GSPR w Wolsztynie.

WOLSZTYNIAK WOLSZTYN - GSPR GORZÓW 41:27 (22:11)

GSPR: Nowicki, Biedrawa - Wolski 13, Jankowski 4, Jaśkowski 3, Purol 2, Cenin 2, Domagała 2, Kowalewski 1, Nieradko, Rafalski.